Cenník foto – JEDNOTLIVCI, SÚKROMNÉ OSOBY (nekomerčné fotenie)

 

„Žiť aj všedný život naplno, znamená, mať v ňom i veľa krásnych spomienok. Bolo by však smutné, nemať tieto chvíle zachytené na fotografiách, a nemať  preto v budúcnosti, ako, a na čo, spomínať…! Fotografujem rada, s láskou a nadšením!“ 

                                                                                                                  (Blanka Golejová, fotograf)

Fotografia je pre mňa prostriedkom, ktorým, v danej chvíli, zachytím jedinečnosť každej drobnej emócie. Zmapujem každú, z nespočetného množstva,  ktoré prinášajú so sebou všetky významné udalosti v živote každého z nás. Patrí sem okrem svadby i čakanie na vaše vytúžené dieťatko, jeho narodenie, slávnostný krst,  jeho prvé roky v živote, či ďalšie roky detstva, až  po dovŕšenia dospelosti, či ďalšie spoločné životné udalosti a jubileá.

fotenie bruska buduca mamicka detska rodinna fotografka Blanka Golejova detska fotografka

Do nekomerčných fotografických služieb zaraďujem fotografovanie súkromných osôb za účelom ich využitia v osobných, rodinných alebo internetových albumoch, na sociálnych sieťach, Facebook-u,…

Okrem fotografovania svadieb  a snúbeneckých portrétov sa zameriavam aj na:

– rodinné portréty, ukážky nájdete>>

 – fotenie novorodencov (vek 1 až 3 týždne), ukážky nájdete

– deti od 1 mesiaca do 3 rokov, ukážky nájdete>>

– detí od 3 rokov do dospelosti, ukážky nájdete>>

– portréty pre budúce mamičky – tehuľky, ukážky nájdete>>

– osobné, imidžové, formálne a manažérske portréty, tiež booky, ukážky prác nájdete>>

glamour a boudoir fotografie, ukážky nájdete>>

– rodinné udalosti: krst, prvé sväté prijímanie, birmovka, konfirmácia, záznam priebehu rodinnej oslavy, narodeninovej party, životné jubileá, stužkové, promócie a pod. Ukážky nájdete>>

Fotografujem nielen vo vhodne zvolenom exteriéri, ale aj vo vlastnom ateliéri v Bratislave, kde mám pre fotené osoby (hlavne pre detičky) k dispozícii zaujímavé fotopozadia, rekvizity i vhodné oblečenie.

25 Martina TFP foto potret pre rodinu 01 Zuzana

Vek fotenej osoby nie je rozhodujúci. Do zavŕšenia 16 rokov, však  vyžadujem vždy osobnú prítomnosť rodiča / zákonného zástupcu. Pri veku medzi 16. až 18. rokom, aspoň písomný súhlas od zákonného zástupcu.

Cena za profesionálne fotoslužby*, pri jednotlivých druhoch fotenia, nie je jednotná. Odráža v sebe špecifickosť a náročnosť fotenia alebo spracovania materiálu. Tiež ju môže ovplyvniť miesto fotenia, ale aj dĺžka času samotného fotenia, alebo nadštandardné požiadavky zákazníkov. Cena, na ktorej sa s vami dohodnem, je pre mňa záväznou.

V nej je zahrnutá práca fotografa počas dohodnutého času fotenia (každá ďalšia začatá hodina podľa dohody), vyselektovanie materiálu pre jeho finalizáciu, finalizácia a postprodukčné retušérske práce s nafoteným materiálom, i napálenie upravených záberov na CD/DVD. Rozmery záberov sú naformátované na: 13×18, 15×21, 18×25 a 21×30 cm a viac. Okrem farebných fotografií sú niektoré upravené aj ako čiernobiele (BW) a sépia. Počet upravených finalizovaných záberov odovzdaných na DVD striktne neobmedzujem.

Výsledná cena* neobsahuje grafický návrh a zhotovenie Fotoknihy alebo Darčekovej knižky. Obidve sú doplnkovým produktom. Je možné ich priobjednať pred fotením, počas neho, alebo v neohraničenom časovom horizonte po fotení. Podrobný cenník k nim predkladám na osobnom stretnutí, po vyšpecifikovaní Vašich konkrétnych požiadaviek.


17 rodinny vylet fotenie

Surové – neupravené zábery, ako aj  zábery,  ktoré neprešli výberom, neposkytujem.

Výber záberov určených na spracovanie je na samotnom fotografovi.

Pri práci, a v komunikácii s klientom, sa riadim a postupujem v zmysle platného autorského zákona.

 

11 pri DunajiOdpovede na otázky od záujemcov: „Ako sa pripraviť na fotenie, kde sa fotiť, v čom sa fotiť... nájdete v pripravovanom článku už zanedlho.

—————————————————————————————————————————————————-

VÝBER Z PONUKY FOTO SLUŽIEB

1. SVADOBNÉ fotografie vo svadobný alebo aj mimo svadobný deň 

cennik fotenie svadbaCena za svadobné fotoslužby  – pre svadobný exteriér/interiér, začína na 100 €. Je závislá od objednaného balíka, požiadaviek, nárokov, predstáv, časového hľadiska pre svadobný exteriér, ako aj svadobnú hostinu, náročnosti celej foto produkcie a objemu objednaných služieb.
Miesto exteriérového fotenia volím podľa požiadaviek, alebo sama odporučím tie najzaujímavejšie, na celom území Slovenska a strednej Európy.

Môžete si vybrať z ponuky viacerých  svadobných balíkov služieb a ich cien, alebo si zostaviť  vlastný.

Ukážky prác nájdete v albume.

Taktiež si môžete k svadobnému foteniu priobjednať  doplnkovú službu – grafický návrh a zhotovenie svadobnej fotoknihy, slide show zo svadobných fotiek, alebo nástenný kalendár.

romanticka svadba historicky kastielV ponuke svadobných FOTO služieb nájdete aj civilné predsvadobné fotografovanie snúbencov ako tzv. Rande fotky/Snúbenecké fotografie, do rodinného alebo internetového albumu, ako návrh pre svadobné oznámenie, na sociálne siete, výrobu obrazov na plátno  pre dotvorenie výzdoby svadobnej sály a pod. Viac o tomto produkte nižšie.

Odpovede na otázky od záujemcov, alebo užitočné rady, nájdete v článku.

 

 

2. SNÚBENECKÉ fotografie (civilné, RANDE) 59 ÷ 79€

Určené sú pre zaľúbených alebo snúbencov na pamiatku, ešte pred svadobným dňom,  pre svadobné oznámenie, k príležitosti sviatku… alebo aj ako FOTO TEST klientov pre zbavenie trémy, nabranie sebavedomia, nácviku pred fotením v deň svadby.

Výber miesta fotenia volím podľa dohody a požiadaviek klientov alebo v mojom fotoateliéri Bratislava-Ružinov (režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€/hod).
Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery, napálené na CD/DVD. Počet odovzdaných záberov je úmerný objednanému času fotenia.

Fotenia sa zúčastňujú len samotní aktéri fotiek. Ďalšie osoby prítomné na fotení sú nežiaduce, lebo fotené objekty zvyčajne nevhodne rozptyľujú a znehodnocujú tak kreatívnu prácu fotografa i pohodu fotených.

BGW_0332 vintage sunUkážky prác nájdete v albume. Doplnkové fotoslužby nájdete tu.

Ďalšou alternatívou je aj zakúpenie tzv. Darčekovej poukážky (viac o tejto forme sa dočítate>> ).

Ponúkaný FOTO PRODUKT je určený aj cudzím  záujemcom, t.j. aj snúbeneckým párom s ktorými nemám objednávku na svadobné fotografovanie.

 

 

3a. Manželské fotografie, fotenie PO ROKU 59 ÷ 79€

14 foto buduci rodicia VPUrčené pre novomanželov na pamiatku, napríklad k akémukoľvek výročiu sobáša, k  sviatku jedného z nich, a pod. Miesto fotenia v exteriéri volím podľa dohody, spoločných predstáv a požiadaviek klientov, alebo v našom fotoateliéri (režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€/hod).

Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery, napálené budú na CD/DVD. Počet záberov cca 30ks.

Fotenia sa zúčastňujú len samotní aktéri fotiek. Ďalšie osoby prítomné na fotení sú nežiaduce, fotené objekty zvyčajne nevhodne rozptyľujú a znehodnocujú tak kreatívnu prácu fotografa i pohodu samotných aktérov.

Odporúčaná dĺžka fotenia  v ateliéri je do 1 hod. Cena nad tento limit dohodou.

snubenecka fotografiaUkážky prác nájdete v albume.

Doplnkové fotoslužby nájdete tu.

Ďalšou formou je zakúpenie DARČEKOVEJ POUKÁŽKY, ktorou darca príjemne prekvapí svoju drahú polovičku (viac o tejto forme sa dočítate>> ).

 

 

 

3b. RETRO NÁVRATY alebo RANDE po rokoch 59 ÷ 79€

fotenie ku vyrociu sobasa,

Samotní manželia si môžu darovať spoločné fotenie v akomkoľvek veku a k ľubovolnému výročiu sobáša. Niektorí uvítajú aj fotenie na pôvodných svadobných miestach, ako nostalgickú spomienku na krásne chvíle. Niektorí zase zvolia nové miesta a destinácie, možno využijú ešte raz i odložené svadobné šaty a doplnky, alebo sa budeme fotiť v mojom fotoateliéri (režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€/hod).

Odporúčaná dĺžka fotenia v ateliéri je do 1 hod. Cena nad tento limit dohodou.

Fotenie si môžu dohodnúť a zakúpiť nielen samotní aktéri fotenia, ale aj ľubovoľný darca z okruhu blízkych, vo zvolenej cenovej relácii, v podobe tzv. DARČEKOVEJ POUKÁŽKY (viac o tejto forme sa dočítate>> ). Počet finalizovaných upravených záberov býva cca 30ks.

Nájdu sa aj takí, čo sa fotia hneď po prvom roku, častejšie však k okrúhlym výročiam, či pri  obnove manželských sľubov. No mala som už pár, čo dostal fotenie so mnou ako dar od svojich dospelých detí a rodiny.

 

4. TEHOTENSKÉ fotografie (budúce maminky) 59 ÷ 79

fotografia tehotna buduci rodiciaNajkrajšie zábery budúcej mamičky (budúcich rodičov) vznikajú vo voľnej prírode – v parku, sade, pri vode, potoku, na lúke, vo vinohrade, pri zrúcaninách…, ale aj v zaujímavom prenajatom interiéri, či mojom ateliéri (režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€).

Výber miesta fotenia prispôsobím predstavám a požiadavkám klientov. Cestujem za nimi i mimo územie mesta, či republiky.

Odporúčaná dĺžka fotenia v ateliéri je do 1 hod. Cena nad tento limit dohodou.

Každá žena, ktorá túži po vkusných a estetických tehotenských fotografiách s bruškom a budúcim drobčekom, by mala vziať na zreteľ odporúčania vychádzajúce z mojich praktických skúseností a naplánovať si svoj „ideálny“ termín fotenia v období medzi 5. až 7. mesiacom tehotenstva (od 20. do 30.tt!).

Striktný termín však neudávam, nakoľko dieťatko v brušku rastie individuálne a tiež tvar bruška je pre každú postavu ženy, a jej vek, veľmi špecifický.

 

collage2MBV období od 20. do 30. tt sú už všetky počiatočné tehotenské fyziologické problémy ženy na ústupe, bruško je už dostatočne veľké pre fotenie, a zároveň v optimálnej veľkosti.

V tomto čase nie je ešte vaše telo veľmi zavodnené, nenapúchajú vám končatiny, preto sa ako budúca maminka cítite skvelo, o čom vás presviedča aj každodenný pohľad do zrkadla a predstava, že ste stále príťažlivou a krásnou. Budúca maminka sa v tomto doporučenom období na fotenie veľmi teší a náš spoločný výsledok býva vždy úžasný.

 

039 Vhodný časový limit pre fotenia v prírode  je 1 až 2 hodiny, najlepšie v poobedných hodinách, kedy tvár a pokožka tela býva z celého dňa najkrajšia.

Fotenia sa zúčastňuje samotná žena, prípadne so svojím  manželom/partnerom a deťmi. Ďalšie fotené osoby sú za príplatok.

Postprodukčným procesom prejdú všetky vyselektované zábery, odovzdávam ich napálené na CD/DVD. Počet býva cca 30ks.

Pre zvýraznenie krásy tváre veľmi odporúčam pred samotným fotením objednať si aj vizážistku pre profesionálnu úpravu tváre, formou denného výraznejšieho líčenia. A zvoliť aj vhodný účes.

056Oblečenie,  jeho druh a výber farieb dohodneme ešte pred stretnutím. Niečo z odevu, doplnkov a rekvizít mám odložené aj v ateliéri. Za posledný rok pribudli krásne dlhé mušelinové šaty, práve pre fotky s odhaleným i zakrytým bruškom Zapožičanie je už v cene. Viac podrobností vám rada zašlem mailom.

Fotenie si môže dohodnúť nielen samotná budúca mamička, ale objednať a zakúpiť ho môže aj jej manžel, partner, kamarátka, sestra, budúca stará mama…, a to formou tzv. DARČEKOVEJ POUKÁŽKY (viac o tejto forme sa dočítate>>

Ukážky prác nájdete v týchto albumoch. Doplnkové fotoslužby nájdete tu

—————————————-

mojich 9 mesiacovZaujímavá informácia:
Rodičom odporúčam využiť moju ponuku – nafotiť portréty budúcej maminky od cca 3. do 9. mesiaca tehotenstva, a to mesiac po mesiaci, a zachytiť tak objektívom profesionála celé výnimočné obdobie pred príchodom očakávaného dieťatka.
Následne pred / po pôrode je možné za zvýhodnenú cenu priobjednať i Novorodenecké fotenie bábätka a to vo veku 7 až 14 dní po pôrode, kedy je dieťatko najviac tvárne a dlho spí.
 
Tento projekt som nazvala „MOJICH 9 MESIACOV alebo aj Projekt BRUŠKO“ ( prierez práce nájdete v albumoch s tematikou bruška).
 
 

 

5a. DETSKÉ fotografie NOVORODENCA 79€/hod

kreativne detske umelecke fotkyTento druh fotenia patrí medzi najnáročnejší žáner, pretože dieťatko sa potrebuje dostať do absolútnej pohody a kľudu, a tiež do nevyhnutného tvrdšieho spánku.

Od fotografa tento žáner vyžaduje nielen sústredenie, pochopenie s potrebami dieťatka, ale hlavne trpezlivosť, ktorú vyžadujem aj od rodičov. Nemenej dôležitou je aj zvýšená príprava pred fotením, vyhriatie miestnosti, výber rekvizít a vhodného oblečenia, či aranžmánov, teda cit pre kompozíciu, detail, ladenie farieb a rekvizít. Pre ateliér to znamená tiež neustálu obmenu a nákup nového vybavenia, čo je tiež finančne náročnejšie, po fotení aj údržbu oblečenia, pranie žehlenie a uskladnenie.

Samotné fotografovanie novorodenca, v porovnaní s inými druhmi fotení, je špecifickejšie nielen počas realizácie, ale aj počas postprodukcie vybraných záberov.

 

fotenie deti atelier Bratislava GolejovaNajlepšie zábery novorodenca (deti vo veku 7 až 14 dní po narodení) môžu vzniknúť aj u vás doma, kde máte zabehnutý komfort (táto služba je však za príplatok).

Rodičom skôr odporúčam navštíviť môj fotoateliér, kde je pre ich dieťatko pripravené súkromie, pohoda,  a tiež vytvorené ideálne podmienky pre moju prácu a vznik krásnych fotiek za pomoci foto pozadí, košíkov, debničiek, wrapov, prikrývok a zaujímavého nevšedného oblečenia, čiapok, čeleniek, venčekov…, aby mohli vzniknúť tie správne očarujúce zábery.

Pri fotení detí starších ako 2 až 3 týždne! však už nie vždy dokážem zaručiť štandardný výsledok práce, nakoľko staršie deti spia menej, sú omnoho viac háklivejšie na polohovanie, citlivejšie na manipuláciu s telíčkom, a hlavne na viacnásobné prezliekanie. Po 3. týždni života je ich svalový tonus iný, tiež sú senzitívnejšie na náladu svojich rodičov ako aj zmeny počasia a blížiaci sa spln či nov Mesiaca.  Počas bdenia potrebujú vydať prebytočnú energiu, a sú preto veľmi aktívne v pohyboch, čo marí  môj plánovaný zámer počas fotenia.

Na záujemcov preto apelujem, neodkladať fotenie k 1. alebo až 3. mesiacu, ale čas fotenia zvoliť podľa vyššie opísaných skutočností.

 

fotenie atelier  – Mamičkám a oteckom odporúčam dohodnúť približný termín fotenia už mesiac pred pôrodom, alebo tesne po príchode z pôrodnice, aby som vám vedela vyjsť v ústrety a vedela som si vyhradiť vo zvolený deň dostatočný časový priestor na fotenie.

Fotenie bábätka je z časového hľadiska náročnejšie.

Pre TOP zábery a ich rôznorodosť , s prihliadnutím na potreby dieťatka a jeho spánok, je obvyklý čas zotrvania s fotografom minimálne 1 hodinu. Aký časový úsek si objednáte, nechávam na zvážení klienta.

– Mnoho rodičov preferuje popri sólových aranžovaných portrétoch, aj spoločné fotenie s bábätkom. Ani táto časť sa mnohokrát nedá nafotiť „za 5 minút“ aj tomuto momentu musíme venovať dostatočný čas, aby bábo bolo pokojné, kľudné, prípadne počas fotenia i spinkalo, a mohli vzniknúť pekné spoločné fotky.

Tento vložený čas, ako aj „duševný pokoj“ rodičov, sa potom zúročí vo výsledku práce v podobe čarovných „newborn“ fotografií spiaceho, či usmievavého, dieťatka.

fotenie novorodenec atelierfotograf brusko deti rodinanovorodene dieta fotka atelierdetska fotografiafoto do rodinneho albumu

Ak požadujete fotiť spoločné fotografie za účelom zhotovenia rodinného obrazu, musím byť o tomto zámere vopred informovaná, nakoľko je dôležité vopred sa technicky pripraviť pred fotením, zvoliť vhodnú farbu pozadia, rekvizity, vaše postoje a najvhodnejšie pózy, a tiež doladiť oblečenie všetkých zúčastnených a ďalšie inštrukcie.

Keď ste neupozornili vopred na vaše zámery, tak dodatočné retuše, grafické výmeny farby pozadí, odretušovanie istých častí, prirábanie chýbajúcich osôb, výmeny farby oblečení, a pod.  sú už náročnou časťou postprodukcie, za ktorú si budete musieť priplatiť.

Pre dokonalú maxi fotku na bilboard či obývačkovú stenu si musíme už vopred (a to ešte pred dňom fotenia) dohodnúť spoločnú stratégiu. Podobne tak, ako bežne postupujete a prerokúvate vo vlastných zamestnaniach strategické kroky pre firmu a nepodnikáte nič na vlastnú päsť, ani kvalitné foto zábery nie je dobré unáhliť a konať pri nich v zbrklosti alebo eufórii.

Na rodičov bábätka tiež apelujem, aby nezanedbali úpravu svojho zovňajšku (vizáž a vlasy!), a tiež sa zamysleli nad výberom vhodného oblečenia (zvoleného jednotného štýlu oblečenia, pre oboch rodičov, a jeho farieb).

Nebudete neskôr nariekať, že ste mali byť učesané, namaľované a slávnostnejšie oblečené. Pri odovzdaní DVD je už neskoro na podobné povzdychy, veď do spoločnosti, na návštevu a rodinné udalosti, alebo do práce, či na ples, na seba nezabúdate, venujete úprave min 15 až 60 minút času! Dokonca na vlastnú svadbu ste si všetko plánovali dlhé obdobie dopredu, a po narodení potomka sa pred objektív postavíte ako sivé myšky bez vkusu a fantázie? Nech otecko dieťatka chvíľu postráži a Vy sa dáte do gala.

Mne osobne to môže byť jedno, Vaše dieťa oblečiem vkusne a zaujímavo, nafotím ho ako princa/princeznú, ale pohľad na rodičov, ktorí sa s ním prišli odfotiť v oblečení ako na výlet do lesa, alebo odbehli od „veľkého upratovania“ , tak mi až „srdce plače“ a mám chuť povedať, že toto nefotím.

Zo strany fotených mamičiek je to akási neúcta voči budúcim vlastným fotkám a tiež mojej práci! Veď fotky majú byť na pamiatku, a keď nie hneď, tak časom prehodnotíte, že ste si vyrobili sami Faux pas.

Pri mnohých „trendy“ oblečeniach neviem či mám plakať alebo sa smiať, a už vopred sa hrozím predstavy aký bude výsledok na fotkách, keď otecko príde na rodinné fotenie v kraťasoch, a károvanej trojfarebnej košeli,  ako na „beerfest“ zo susedného Rakúska, hoci viem, že v práci zastáva funkciu váženého manažéra a istotne sa v jeho šatníku nájde vhodnejšie a hlavne estetickejšie oblečenie. Ak by sa fotil sám, nech… ale on sa takto postaví sa k maminke, ktorá má oblečené slávnostné čipkované šaty… A vopred boli na vhodné oblečenie upozornení.

Preto už niekedy odmietam písať inštrukcie k oblečeniu a foteniu, vhodným farbám, keď mi je vopred jasné, že rodinná rada si to vysvetlí po svojom a do ateliéru prídu aj tak v tom, pred čím som vystríhala.

Ak sa vyššie popísané nevhodné oblečenie, v rodinných či detských albumoch na mojej stránke vyskytuje, je to myslené ako výstraha, nie ukážka ako sa majú rodičia „vhodne“ doladiť!

Ale právo na vlastný vkus má každý, tak ho nikomu neupieram a fotím aj kvázi „tirolákov“, trampov, kovbojov, rybárov… Sú to vaše rodinné fotografie a váš vkus. Je len smutné, že ja sa pod tú prácu musím podpísať a v očiach nezainteresovaných vyzerám potom ja ako fotograf – analfabet na estetiku.


fotenie malych deticiek  – Potrebné doplnky a rekvizity – pozadie, prehozy, deky, zaujímavé dekorácie i pestré nevšedné oblečenie (roztomilé čiapočky, šiltovky, čelenky,  kvetinové party a venčeky pre dievčatká, šatky, šále, drapérie, šatočky, nohavice, košíky, … mám k dispozícii. Ich zapožičanie a nevyhnutná následná údržba je už v cene novorodeneckého fotenia (ale fotografovanie nie je o neustálom prezliekaní a vyskúšaní celého obsahu môjho foto šatníka:).

Mamičky a oteckov chcem upozorniť, že farbou oblečenia sa nemusím vždy trafiť do ich vkusu. Nákupy nových kúskov, ako aj vymýšľanie a vlastnoručné zhotovenie oblečenia a rekvizít, mi zaberá veľa času a zároveň je aj vysoko nákladnou položkou. Riadim sa pritom vlastným vkusom, citom pre farby a ich kombináciu.

Ak sa vám oblečenie na „mojich“ detičkách, vo webových albumoch, nepáči, odporúčam zakúpiť a priniesť si vlastné, alebo zapožičať si od kamarátok. Deti nafotím aj v tom, čo prinesiete.

detska fotografka Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery, napálené na CD/DVD.

Počet odovzdaných záberov je zväčša individuálny, záleží od poddajnosti malého modela, jeho fyziologických potrieb ako aj jeho prejavov, ochoty a chuti fotiť sa.

Obvyklý počet je cca 30 až 50 kusov.


 

058 newborn golejova Ukážky z fotení:

Novorodenecké fotky malej Sofie>>

 Novorodenecké fotky malej Katky>>

Ďalšie novorodenecké a detské albumy>>

Fotografovanie novorodenca / novorodencov  si môže dohodnúť a zakúpiť nielen samotná mamička /rodičia, ale rodičov môže obdarovať i ľubovoľný darca z okruhu rodiny alebo známych, v podobe tzv. DARČEKOVEJ POUKÁŽKY zaslanej mailom (viac o tejto forme sa dočítate>> ).

 

Potrebné informácie ku foteniu novorodencov, detičiek i detí nájdete  >>

————————————–

Zaujímavá poznámka: Šťastným rodičom odporúčam využiť možnosť nechať si mnou nafotiť portréty svojho potomka v jeho prvom roku, už od prvého týždňa do 12. mesiaca veku, mesiac po mesiaci, a zachytiť tak neopakovateľné okamihy okom profesionála. Tento projekt som nazvala „MÔJ PRVÝ RÔČIK“
 
Ako zaujímavý bonus k foteniu dostanete odo mňa, k celej sérii fotografií na DVD, aj zábery zo slávnostného krstu dieťatka a grafický návrh pre vytvorenie profesionálnej fotoknihy. Stručné informácie k tomuto projektu  nájdete tu. Podrobnejšie informácie k zvýhodnenej cene fotenia na osobnom stretnutí alebo mailom.

 

5b. DETSKÉ alebo RODINNÉ fotografie 59 ÷ 79

Najkrajšie zábery samotných detí alebo celej rodinky (deti + rodičia), vznikajú nielen vo voľnej prírode, zaujímavom interiéri, v hotelovom apartmáne ale aj v mojom ateliéri, ktorý mám vybavený hlavne pre prácu s detičkami.
Fotím na celom území Slovenska.

Odporúčaný čas pre oba druhy fotenia je cca 1 hodinu (v závislosti od požiadaviek, počtu fotených osôb, voľby ateliéru/exteriéru).

Oblečenie pre menšie detičky viem zapožičať, dospelí si prenesú vlastné. V ateliéri mám dosť rekvizít a doplnkov i vhodných pozadí pre detské fotenie. Počet prevlekov je maximálne 2 – 3x! Detské/rodinné fotenie nie je módnou prehliadkou ani maratónom s časom, ale seriózna práca a snaha zachytiť z vašich detí tie najkrajšie momenty. To všetko chce pokoj, čas a pohodu ako detí, vás samotných i tú moju!

Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery (cca 30ks) , napálené na CD/DVD. Ukážky prác z detských a rodinných fotení.

 

collage1Pri objednávke detského fotenia, je možné priobjednať i fotenie ďalších osôb (rodičia, súrodenci, bratranci, sesternice, tety, starí rodičia a pod.) za dohodnutý príplatok.

Väčší počet osôb prítomných na fotení však neodporúčam, pretože fotené objekty zvyčajne nevhodne rozptyľujú a znehodnocujú kreatívnu prácu fotografa i pohodu fotenýchosôb.

Fotenie si môže dohodnúť nielen mamička/budúci rodičia, ale fotenie môže rodičom darovať i ľubovoľný darca, v podobe tzv. DARČEKOVEJ POUKÁŽKY (viac o tejto forme sa dočítate>> ).

 

5c. TEMATICKÉ fotenie (počas ročných období) od 29€

K tematickým foteniam zaraďujem Veľkonočné, Jesenné, Mikulášske i Vianočné fotenia, Fašiangovú či Valentínsku tematiku, Deň detí, matiek i otcov, Narodeniny alebo Halloween v ateliéri. Patrí tam aj začiatok, či koniec, školského roka v materskej alebo základnej škole, a pod.

067Z môjho pohľadu je „Tematické fotenie“ veľmi špecifické, mierne sa odlišuje od tradičného portrétneho fotografovania, kde kladiem dôraz hlavne na fotenú osobu/y. Pri tomto fotení ide hlavne o vystihnutie celkovej atmosféry, témy a detskej radosti z fotenia v kostýmoch a s netradičným nádychom:)

Zábery slúžia súkromným klientom hlavne pre radosť, ozvláštnenie rodinných albumov alebo vytvorenie fotokníh, pohľadníc, či kalendárov so zvolenou tematikou.

Preto nie je potrebný zachovať čas fotenia, ako býva tomu pri iných foteniach a tiež počet odovzdaných záberov je o niečo menší.

foto pre skoly a skolkyTematické detské a rodinné fotenie tradične realizujem v mojom ateliéri v Bratislave, ale pripúšťam i možnosť fotiť u vás doma, alebo v exteriéri.

Vzhľadom na kratší čas fotenia je tomu prispôsobená aj nižšia cena, a ku krátkosti času i nižší počet spracovaných fotografií.

Odporúčam sledovať na stránke záložku NOVINKY, kde sa včas dozviete dosť podrobností o pripravovanej alebo prebiehajúcej akcii v príslušnom ročnom období.

Ukážky z vianočných, mikulášskych, valentínskych, či veľkonočných fotení

Ukážky z fotení osláv a narodenín

Ukážky z exteriérových fotení

 

11Fotenia môžu prebiehať v mojom ateliéri v Ružinove, v priľahlom parku a jazere, alebo aj na inom mieste v Bratislave, alebo jej širšieho okolia, prípadne i vo vašej upravenej súkromnej záhrade alebo v byte, dome.

Upozorňujem však, že zvolené miesta, odľahlejšie od ateliéru, sú vhodné len pre dlhšie fotenia s vyššou cenou za fotenie. Prípadne rodičia zaplatia aj fotografovu stratu času na presuny.

Pre tematické fotenia je totiž charakteristické, že sú ponúkané len v istom časovom úseku roka, záujemcov na daný termín, sa hlási podstatne viac ako v iných obdobiach roka a fotenia preto nasledujú v úzkom slede za sebou, a tak nezostáva už priestor na presuny vo väčšom rádiuse okolo ateliéru.

Každému zákazníkovi odporúčam dodržať dohodnutý čas začiatku, lebo ďalších objednaných záujemcov nemôžem posúvať a ochudobňovať ich o predplatený čas a zábery pre nedochvíľnosť ich predchodcu!

 

detske foteniePri fotení v materských a základných školách, materských centrách a pod., pre zjednodušenie  situácie veľkému počtu detí, prichádzam do príslušného zariadenia aj s prenosným ateliérom a potrebnými rekvizitami i oblečením.

Odporúčaný čas v detských zariadeniach je vhodné zvoliť v dopoludňajších hodinách, ideálne po desiatovej prestávke. Termín fotenia a podrobnosti k foteniu dohodneme s kompetentnou osobou za MŠ /ZŠ.

 

 

6. NEFORMÁLNY (umelecký) PORTRÉT, IMIDŽ   30 ÷ 79€

fotenie v exterieri prirodeUrčené sú klientom do  súkromných i internetových albumov, pre imidžové a propagačné účely, pre vlastnú formálnu i neformálnu prezentáciu, na pamiatku, pre radosť blízkym osobám

Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery. Najkrajšie zábery vznikajú vo voľnej prírode, ale aj u vás doma, ale aj v mojom ateliéri.

Odporúčaná dĺžka fotenia je od 0,5 do 1 hod. Počet odovzdaných záberov sa odvíja od vašich predstáv, počtu prevlekov, pripravených póz a finančného limitu. Začína od 4 kusov. 

Fotím na celom území VD9Slovenska. Na samotnom fotení  je obvykle prítomný len fotograf a objekt fotenia. Ďalšie osoby sú nežiaduce, nakoľko foteného rozptyľujú a často i znervózňujú nevhodnými poznámkami.

Ukážky prác nájdete v albume. Doplnkové fotoslužby nájdete tu.

Fotenie si môže dohodnúť nielen samotný záujemca, ale môže ho zakúpiť aj ľubovoľný darca, v podobe tzv. DARČEKOVEJ POUKÁŽKY (viac o tejto forme sa dočítate>> ).

 

7. BOUDOIR a GLAMOUR fotografie 79 ÷ 149

Vo fotografii sa štýlom „Boudoir foto“ označujú krásne sexi fotografie zmyselnej ženy a jej tela. Obvykle len čiastočne oblečenej alebo v spodnej bielizni (viac informácií v článku).  Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané vybrané zábery (od cca 30 ks).

Výslednú cenu ovplyvňuje náročnosť, technické podmienky a špecifické požiadavky kladené od fotenej osoby. Odporúčaná dĺžka fotenia je 1 – 3 hod.

Fotografujem nielen vo vhodne zvolenom exteriéri, ale aj vo vlastnom ateliéri v Bratislave (režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€), kde sú pre fotené osoby k dispozícii fotopozadia, rekvizity i vhodné oblečenie.

 

neglize hotelova izba damaNa samotnom fotení  je obvykle prítomný len fotograf a fotený objekt. Ďalšie osoby sú nežiaduce, lebo fotený objekt rozptyľujú, často i znervózňujú. Ukážky prác nájdete v albume. Doplnkové fotoslužby nájdete tu.

Ukážku fotografií v štýle „NUDE photos“ nájdete v albume 

Fotenie si môže dohodnúť a zakúpiť nielen samotný záujemca/kyňa, ale darovať ho môže aj ľubovoľný darca, v podobe tzv. DARČEKOVEJ POUKÁŽKY (viac o tejto forme sa dočítate>> ).

 

 

8. TRASH THE DRESS fotografie (nielen pre nevestu) od 79€

Vo voľnom preklade sa štýlom „Trash the Dress“ označujú fotografie jednotlivcov alebo dvojíc v oblečení, ktoré sa následne počas fotenia môže poškodiť alebo zničiť, teda „ísť môžu ísť aj do koša“.

Priraďujeme ho k umeleckým štýlom hlavne svadobnej fotografie, pri ktorej je elegantné slávnostné oblečenie v silnom kontraste s prostredím, v ktorom prebieha fotografovanie.

Výsledný záber môže niesť v sebe prvky zo štýlu módnej a glamour fotografie. Viac informácií v článku.

Najkrajšie zábery vznikajú vo voľnej prírode, pri mori, vode, na lúke, v ruinách starých brownfields alebo v zrúcaninách hradov…  Ale i vo vzdušných balónoch, na motorových člnoch, skútroch, rafte, v hangároch, lietadlách. Proste všade tam, kde by si svoje menej tradičné fotografie fotený objekt nevedel predstaviť.

Finálne zábery ( cca 30 ks) dostane klient napálené na DVD.

Na samotnom fotení  je obvykle prítomný len fotograf a fotený objekt/ty. Ďalšie osoby sú nežiaduce, lebo fotený objekt/y rozptyľujú a často i znervózňujú. Ukážky prác nájdete v albume. Názorný album s ukážkami môjho štýlu sa nachádza v albume Wedding Trash The Dress. Doplnkové fotoslužby nájdete tu.

 

9. TIME FOR PRINT (TFP) – BEZ HONORÁRU PRE ZÚČASTNENÉ STRANY

PORTRÉTY a IMIDŽOVÉ fotografieBOUDOIR  ø

fotky zadarmoJe to spôsob fotenia, kedy fotograf neplatí fotenej osobe za fotenie, a podobne ani model, neplatí fotografovi. Pre oboch z tejto spolupráce vyplýva len záväzok nafotiť zábery, vybrať z nich optimálny počet a odovzdať  fotenému.

Obom stranám slúžia na obohatenie svojho  internetového portfólia. Pred fotením (hlavne pre budúce využitie v modelingu) je vhodné spísať zmluvu o možnostiach využitia fotiek – na aký účel môžu fotky obe strany používať. Fotená osoba by svojim vekom mala dosiahnuť dospelosť, alebo prísť v sprievode rodiča.

 

010Pri tomto produkte obvykle za klientom necestujem, fotím v Bratislave. Ak áno, tak klient prepláca moje dopravné náklady na miesto fotenia. Najradšej fotím vo vytipovanom alebo dohodnutom zaujímavom exteriéri. Cenu za fotenie v prenajatom interiéri neovplyvním, je podľa cenníku zariadenia. V mojom ateliéri zaplatíte len za časový limit a energie (režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€/hod).
.

Mojou podmienkou pred fotením je, že mi záujemca vopred zašle svoju aktuálnu fotografiu a informácie o sebe, aby som mala lepšiu predstavu. Následne sa rozhodnem, či ponuku na „fotografovanie zadarmo“, od záujemcu prijmem, alebo odmietnem.

 

10. FORMÁLNY PORTRÉT, MANAŽÉRSKE a BIZNIS 39 ÷ 59

Určené sú pre klientov a klientky na manažérskych pozíciách, od ktorých sa vyžaduje použitie ich podobizne do výročných správ, k formálnym vyjadreniam pre médiá,  do propagačných materiálov firmy, do časopisov, k editoriálom, ku pracovným pohovorom

Najkrajšie zábery vznikajú na miestach blízkych profesii fotenej osoby, na pracovisku, či prenajatom hotelovom apartmáne, ale príjemne sa pracuje i v mojom foto ateliéri.

 

CK sport travel

Odporúčaná dĺžka fotenia je 20 min – 1 hod. Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery. Počet odovzdaných záberov sa odvíja od vašich predstáv, počtu prevlekov, pripravených póz a finančného limitu. Začína od 4 kusov.

Fotím na celom území Slovenska.

Ukážky prác nájdete v albume.

 

 

 

11. Fotografovanie KRSTU dieťaťa 59 – 79 € (individuálny záujemca)*

 *POZNÁMKA – Pri hromadnej objednávke zľava podľa počtu súčasne fotených detí: napr.: 2 deti 45€/dieťa, 3 deti 35€/dieťa, 5 detí 25€/dieťa, 10 detí 15€/dieťa

Profesionálny fotograf nielenže dokonale ovláda svoju profesiu a pracuje s profesionálnou technikou, ale pozná i zvyklosti, priebeh deja počas slávnostných ceremónií, ku ktorým patrí i krst dieťaťa. Vie včas a správne reagovať ako na zvyčajné situácie, ale i na nepredvídané okamihy. Klient tak nezostane ochudobnený o žiaden dôležitý moment. 

Ukážky prác: Krst Terezky, Krst Adelky, Krst Sofie.

Postprodukčným procesom prejdú všetky vytriedené zábery. Počet odovzdaných záberov pri individuálnej objednávke cca 50 až 100 ks, na DVD/USB. Surový a nespracovaný materiál nearchivujem a ani neposkytujem.

Možnosť priobjednať:

– fotoknihy formátu A5 alebo A4

– tlač vybraných fotografií na papier, či plátno

 

05 evanjelicky krst fotograf BratislavaZachytávajú reportáž z priebehu slávnostnej ceremónie, fotografie rodinných príslušníkov i oslávenca v priestoroch určených pre krst alebo pred obradnou budovou, gratulácie od hostí, skupinové a individuálne fotografie rodiny po slávnostnom obrade.

V prípade požiadavky budú zhotovené zábery aj zo slávnostného obeda.

Doplnkové fotoslužby nájdete tu.


 

 

12. Sv.PRIJÍMANIE, Konfirmácia, BIRMOVKA 79€ (individuálny záujemca)*

*Poznámka Pri hromadnej objednávke zľava podľa počtu súčasne fotených detí: napr.: 2 deti 65€/dieťa, 3 deti 55€/dieťa, 5 detí 35€/dieťa, 10 detí 20€/dieťa, viac ako 10 súčasne fotených detí – cena dohodou!

Každej rodine dieťaťa bude odovzdané DVD s fotografiami z celeho oficiálneho priebehu slávnostnej omše (často obrad trvá 2 hodiny), ako: dôležité detaily ceremónie, zábery na deti, ich rodiny a zúčastnených hostí, celebrujúce osoby, celkovú atmosféru v kostole, ale aj portrétne fotografie detí v kostole, dieťa počas slávnostného aktu, a pod.

Po skončení oficiálnej ceremónie tiež skupinové fotografie detí, ale aj individuálne fotografie dieťaťa s rodinou, a jej príslušníkmi.

Rodičia majú možnosť priobjednať si i fotenie, v ľubovolnej časovej dĺžke, počas rodinnej oslavy v kruhu rodiny alebo reštaurácii.

obrad sviatost myropomazania svate prve prijimanie rimskokatolicke 042

Pri individuálnom klientovi je garantovaný počet spracovaných odovzdaných záberov cca 50 až 100ks, pri hromadnej objednávke, od skupiny rodičov/z kostola, je počet spracovaných a odovzdaných záberov nižší, každé dieťa dostane na DVD všetky spracované fotky. Surový a nespracovaný materiál nearchivujem a ani neposkytujem. Vopred spisujem záväznú objednávku a požadujem zálohu.

Ďalšie možnosti:

– doobjednanie ľubovoľného počtu DVD pre rodinu foteného dieťaťa,

– pamiatkové DVD pre kostol,

– objednanie tlačenia fotografií na papier,

darčeková fotokniha formátu A5 alebo A4,

– fotografia na plátno rozmerov od 30x40cm do 100x100cm.


 

13. Reportáž z RODINNÝCH OSLÁV, STRETNUTÍ alebo UDALOSTÍ  59 – 79€/hod

fotografovanie reportazne rodinne oslavy udalosti Pre zachytenie celkového deja i atmosféry je najdôležitejšou a najnáročnejšou práve 1. hodina oslavy, preto aj tá zvýšená cena. Cena nasledujúcich hodín z oslavy je už dohodou.

Klienti najviac preferujú čas do 3 hod. Výsledná cena závisí od dĺžky objednaného času reportážneho fotografovania (bez štylizovaných portrétov), počtu fotených osôb a detí, ako aj špecifických nárokov klienta.

Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery napálené na CD/DVD.  Ukážky prác v albume.

Dlhšie zotrvanie na akcii a zakomponovanie špeciálnych požiadaviek klienta, je na vzájomnej dohode, prípadne príplatku za fotenie.

Ku akcii mimo BA, účtujem aj cestovné náklady.

 

Maxi torta 4Ak neviete akým vhodným darčekom prekvapiť oslávenca/ov (blízkeho príbuzného, priateľa, kamaráta, šéfa, spolupracovníka, a pod.) z príležitosti jeho narodenín, menín, okrúhleho výročia,  nelámte si už hlavu!

Darujte OSLÁVENCOVI darček vo forme FOTOREPORTÁŽE Z OSLAVY!

 

 

14. MODERNÝ DARČEK PRE OSLÁVENCA  cena dohodou

darcek pre oslavencaSte pozvaní na oslavu obvyklých narodenín, menín, oslavu jubilea, odchodu do dôchodku, rodinnú udalosť, úžasnú párty, žúrku,  alebo ako hosť  na svadbu? Chcete prekvapiť svojich blízkych alebo priateľov? Neviete aký vhodný dar priniesť oslávencovi?
 
Darujte OSLÁVENCOVI darček vo forme FOTOREPORTÁŽE Z JEHO OSLAVY alebo mu darujte tzv. „Darčekovú poukážku“, na fotenie podľa jeho výberu a v cenovej relácii, akú uznáte za najvhodnejšiu z hľadiska vašich finančných možností (Portrét formálny alebo neformálny, Book,  Imidžové fotografie, Trash the Dress,  Budior, Glamour a iné).
 

Maxi oslava2Odporúčaný čas fotografovania 2 až 4 hodiny. Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdané zábery napálené na CD/DVD.

Ukážky prác v albume.

Objem fotografovania  a výslednú cenu viem prispôsobiť predstavám, požiadavkám a finančným možnostiam darcu, predstavu o výslednom produkte zase prispôsobím prianiu obdarovaného.

 

 

15. Fotografovanie PRE MATERSKÉ ŠKOLY od 2€/dieťa

fotograf pre matersku skolu

Tradične ponúkam fotografovanie detí v škôlke (štátnej alebo súkromnej, prípadne spojenej s jasličkami) pred koncom školského roku (obdobie apríl až jún) v prostredí, ktoré im je blízke a pôsobí na ne kreatívne (v triede, herni, na dvore, v mestskom parku, prírode).

Taktiež je možné dohodnúť aj fotografovanie detí pred ukončením ich dochádzky do MŠ, počas pripravených škôlkárskych besiedok, osláv, karnevalov, súťaží, výletov, a pod.

Zaujímavé a pekné oblečenie (v obľube sú hlavne tutu sukne pre dievčatá, čelenky, venčeky…), rekvizity a prenosný ateliér nosím do každého zariadenia. Vopred premyslím scénu a miesto fotenia.

053Do školy prichádzame vždy 2 fotografii (ja a môj manžel, tiež fotograf), s tým, že jeden z nás dvoch fotografuje a druhý mu pomáha ako asistent, rekvizitár a garderobiér).

Najnovšie mám pre fotenie budúcich absolventov materskej školy k dispozícii aj absolventské oblečenie. Fotky vkusne ukážu hlavne na table. Všetky vybrané zábery prejdú postprodukciou,**. Odovzdaným výstupom sú papierové fotografie v dohodnutom formáte.

Podľa potreby pripravím balíček pre zvolený produkt, tak aby zbytočne nezaťažil rodičovské peňaženky. Posielam mailom riaditeľstvu školy.

09_rozpravkove postavy v atelieri04_kovboji a indiani v atelieri_Golejova03_rockeri gitara husle klavir pistala_Golejova

Ukážky z výsledku fotenia nájdete v albumoch>>

 

16. Fotografovanie pre ZÁKLADNÉ a STREDNÉ ŠKOLY od 1€/žiaka

skolska fotografia malotriedka (1)

Pred koncom školského roku (marec až jún príslušného školského roku) ponúkam, okrem detských a rodinných fotografií, žiakom/študentom školy (malotriedky s počtom detí do 20 žiakov, v rámci Bratislavského kraja, nevynímajúc) aj fotografovanie v škole, aké sa na Slovensku traduje hádam od nepamäti (fotografovanie jednotlivých tried podľa ročníkov, skupinové fotografie kamarátov, individuálne fotky – pre všetkých žiakov školy, ktorí prejavia záujem aj o tento produkt, a tiež fotografie učiteľského zboru,…) , ale s tým rozdielom, že nami nasnímané fotografie sú živé, vkusné, moderné.

  • Pri individuálnom fotografovaní, po dohode s riaditeľstvom školy, zapožičiavam foteným rekvizity a oblečenie, vopred premyslím scénu a miesto fotenia.
  • Do školy prichádzame vždy 2 fotografii (ja a môj manžel, tiež fotograf), s tým, že jeden z nás dvoch fotografuje, a druhý mu pomáha ako asistent, rekvizitár a garderobiér).

individualne a skupinove foto skola_fotograf bratislava 009 skolsky fotograf golejova bratislava

  • V období jesene máme pre ZŠ v ponuke fotografovanie novonastúpených prváčikov 
  • V čase zimného adventu – zase vianočné fotenie,
  • Vo veľkonočnom období aj tematické fotenie k blížiacemu sviatku.
  • Mobilný ateliér, rekvizity a oblečenie pre žiakov  je v réžii fotografa.

Výstupom z fotenia sú pre žiakov/študentov a učiteľov školy papierové fotografie. Pritom všetky vybrané, odovzdávané a vytlačené zábery prejdú postprodukciou,**.

074 22 (2) jesenne fotenie halloween

Pre základné a stredné školy sa cena FOTO balíčkov pre žiakov pohybuje už od 2€.

 

16a. Fotografie prvákov základnej školy

Fotenie prváčikov bratislava golejovaFotenie prvákov v ľubovoľnom období školského roku (obvykle v období začiatku šk.roka (v mesiacov IX. až XI.), alebo pred koncom príslušného šk. roku.

Fotografujem s mobilným ateliérom v prostredí reálnej triedy. Odovzdané fotografie slúžia ako budúca spomienka na prvý stup do školy a významný medzník v živote každého žiaka. Fotografie sú určené hlavne do albumu prváčika, jeho rodičov a starých rodičov, ale aj tablo alebo kroniku ZŠ.

Všetky rekvizity i oblečenie s prenosným ateliérom je v réžii fotografa.

Ukážky z výsledku fotenia nájdete v albumoch>>

 

 

16b. Spoločné fotografovanie tried / menších skupín / individuálne fotografie

skupinove fotografia zakladna skolaPre všetky typy škôl mám v mesiacoch marec až jún pripravenú ponuku pre hromadné fotenie v škole, postupne od tried s najmladšími žiakmi / študentmi, až po najstaršie ročníky. Fotenie prebieha buď v priestoroch školy, alebo v školskom areáli, či mestskom parku. Vždy je prispôsobené ročnej dobe, aktuálnemu počasiu a priestorovým možnostiam školy.

Následne si môžu žiaci objednať i individuálne a skupinové fotenia so svojimi spolužiakmi, kamarátmi, či detskými láskami.

 

 

16c. Koncoročné fotenie absolventov materskej, základnej alebo strednej školy

fotenie pre zs ukoncenie studiaBudúcim absolventom ZŠ a SŠ (zo 4. alebo 9. ročníka, alebo budúcim maturantom školy), ponúkam fotografovanie ako spomienku na roky prežité v škole. Termíny dolaďujem s riaditeľstvom školy, obvyklý čas je v mesiacoch marec až jún príslušného šk. roku.

Fotím nielen spoločné triedne a skupinové triedne fotografie, ale aj individuálne fotografie – v obvyklých pózach a vo vlastnom civilnom oblečení. Nebránim sa ani nápadu témy prichádzajúcemu od žiakov, rodičov, učiteľov, trebárs aj v duchu obľúbených hrdinov z rozprávok, či seriálov, ale rada zapožičiam rôzne tematické rekvizity, či pre tento účel špeciálne zhotovenú absolventskú čiapku a talár.

Fotografie je možné veľkosťou spracovať na rôzny formát, najčastejšia je požiadavka do rodinného albumu, na obraz, alebo pre absolventské tablo.

Fotenie prebieha v interiéri/exteriéri školy, v parku, v meste alebo v mojom ateliéri. Všetky vybrané zábery prejdú postprodukciou**. Výstupom školského fotografovania sú papierové fotografie.

Ukážky z výsledku fotenia nájdete v albumoch>>

 

 

16d. Tematické fotografovanie triedy s triednym učiteľom

spolocne triedne fotkyV ľubovoľne zvolenom období roka ponúkam triedam možnosť fotenia aj napr. v priestoroch školy, pred školou, v parku, v zaujímavom vybranom interiéri/exteriéri. Ústredným  motívom býva škola, zábava, park, alebo aj Halloween, Vianoce, Fašiangy, karneval, návšteva kultúrneho podujatia…

Všetky vybrané zábery prejdú postprodukciou* . Výstupom z fotenia sú papierové fotografie vo vopred dohodnutých rozmeroch a počtoch pre celú skupinu žiakov.

 

 

 

16e. Fotografovanie pedagogického zboru

ucitelsky zbor koncorocne fotenie vidiek bratislavaPo samotnom fotografovaní všetkých prihlásených kolektívov žiakov / študentov školy prebieha v obedných hodinách aj spoločné fotografovanie učiteľského zboru.

Pri záujme o skupinové foto je možné učiteľov školy nafotiť aj podľa ich odboru, zamerania, predmetových komisíí,…(niektoré stmelené kolektívy dávajú prednosť aj vtipnému foteniu pri ukončení školského roka).

 

 

 

16f. REPORTÁŽNE fotografovanie udalostí pre materskú alebo základnú školu

Fotím nielen klasické ročníkové fotografie, ale zdokumentujem i školské besiedky, karnevaly, športové a detské dni, akcie, súťaže, divadelné predstavenia, atď., podľa individuálnych požiadaviek. Obvyklá dĺžka fotenia je 1 – 3 hod, cena dohodou. Výstupom sú spracované zábery odovzdané na CD/DVD/stiahnuté zo súkromného serveru fotografa. Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdávané zábery upravené pre následnú tlač fotografií 10x15cm **. Mimo mesta Bratislavy k cene fotenia účtujem i dopravné náklady 0,30 €/km. Nie som platca DPH. Cena, na ktorej sa s klientom dohodnem je pre mňa záväzná. Pre upútavku na webovú stránku zo života školy ponúkam i zachytenie prierezu bežného dňa v zariadené ako: „Jeden deň v škôlke/škole“.

 

collage03Doplnkovým produktom k reportáži je Slade show z nafotených záberov vo Full HD/HD kvalite.

**Výber záberov určených na spracovanie je na samotnom fotografovi.

Surové – neupravené zábery a zábery, ktoré neprešli výberom, neposkytujem.Pri práci sa riadim a postupujem v zmysle platného autorského zákona.

 

 

17. Fotografovanie STUŽKOVEJ SLÁVNOSTI od 10€/študenta*

fotograf stuzkova bratislavaV jesennom období ponúkam stredným školám a gymnáziám aj fotografovanie ich budúcich absolventov počas neopakovateľnej udalosti – stužkovej slávnosti.

Stužková slávnosť patrí medzi významný medzník v živote každého budúceho maturanta, jeho rodičov i samotnej školy. Výber dodávateľov služieb (fotograf, kameraman, DJ) je rovnako dôležitým momentom, ako študenti prikladajú výberu vhodného miesta, chutnému menu, torte, kyticiam, programu, darčeku pre učiteľa, alebo vlastnej garderóbe, profesionálnemu účesu a vizáži.

Keď zlyhá jeden článok z tejto pomyselnej reťaze, spomienky navždy prekryje smútok, že dané nesprávne rozhodnutie, či snaha šetriť na nesprávnom mieste, sa už nedá vrátiť späť.

Je preto na dôslednom výbere a zvážení študentov, či oslovia drahšieho profesionála s patričnou praxou a skúsenosťami, alebo dajú prednosť istému kamarátovi, ktorý je lacný, ale ten po 1 – 2 hodinách odloží fotoaparát, lebo sa chce spoločne zabaviť, alebo opiť.

 

fotenie stuzkovej program na stuzkovuhladam fotograf na stuzkovu

 

Profesionálny fotograf s dlhoročnými skúsenosťami z fotení svadieb, konferencií, firemných večierkov, ale aj portrétov ľudí, je počas celého slávnostného večera, v strehu, neprekvapí ho žiadna nepredvídaná situácia večera, „haprujúci“ študentský program, časové sklzy, nervozita,obavy, či rozpaky mladých ľudí, menej atraktívny priestor, slabé alebo nevhodné nasvietenie miestnosti…

Fotograf profesionál prišiel na stužková slávnosť pracovať  a odvedie ten najlepší profesionálny výsledok, aby mala daná trieda, triedny učiteľ, jeho pozvaní kolegovia, škola a v neposlednom rade i samotní rodičia každého žiaka, peknú pamiatku v zachytených spomienkach v priereze objednaného večera.

Profesionálny fotograf nafotený materiál vhodne vyselektuje a odovzdá len vkusné zábery všetkých zúčastnených, nielen v profi kvalite, ale tiež v dostatočnom počte, tak, aby sa v tejto foto reportáži našla každá zúčastnená osoba i všetci prítomní, ktorí mali záujem byť zachytení  na fotkách profi fotografa.

Zároveň každá zúčastnená osoba si je vedomá, že materiál zo stužkovej slávnosti, na ktorej sa zúčastnili, je k dispozícii všetkým aktérom tohoto večera. Fotograf nenesie zodpovednosť za ich prípadné publikovanie, šírenie, či iné aktivity osôb. Distribúciu má pod palcom poverená osoba a študenti s rodičmi samotnej triedy.

fotenie slavnosti zabava stuzkova fotografovanie stuzkova

 

V cene  fotografovania je zahrnuté spracovanie foto reportáže do podoby upravených digitálnych fotografií :

– fotografovanie slávnostného večera vo vopred objednanom čase formou reportáže,

príchod študentov, neskôr i profesorov, rodičov a hostí,

– zákulisné prípravy (obvykle cca 1 hod pred začiatkom slávnosti),

– fotenie výzdoby sály a stolov,

neformálny začiatok – atmosféra úvodu večera a celého večera,

formálny začiatok: príhovory, samotný slávnostný akt odovzdávania stužky každému študentovi, prípitky, tanečné kolá, krájanie torty,…

zábavný program študentov triedy venovaný učiteľom, rodičom a hosťom,

skupinové fotografie študentov navzájom, s kamarátmi a/alebo rodinami,

reportáž medzi programom a tanečnými kolami, ak sa v sále deje niečo zaujímavé,

–  predpolnočné prekvapenie.

 

Fotografovanie po polnoci je už nad rámec objednaných služieb. Je možné ho priobjednať. V tomto období je prítomnosť fotografa už úplne zbytočná, nakoľko rodičia i učitelia bývajú na odchode a nasledujú len tanečné kolá. Študenti môžu byť v tom čase tiež nadmieru veselí a fotografie nebudú dôstojné.

Obsahom objednávky je spracovanie foto reportáže do formy digitálnych fotografií.

fotograf stuzkova bratislava maturitny ples stuzkova fotograf fotenie stuzkovej fotograf

V týždni nasledujúcom po stužkovej slávnosti fotograf vytriedi a postprodukčne spracuje nafotený materiál, ktorý zvyčajne v čase do 2 týždňov poskytne určenému objednávateľovi služieb – zástupcovi z radov rodičov/študentov školy, ale nie skôr, ak trieda ešte nezaplatila fotografovi za objednané služby.

Poverený zástupca dostane spracované zábery formou mailovej komunikácie s inštrukciami ako postupovať pri sťahovaní celého súboru fotiek zo zabezpečeného súkromného servera fotografa, kde bude tento súbor v dohodnutom časovom limite uložený a pripravený na stiahnutie. Poverený zástupca triedy disponuje mailovými adresami študentov a mail od fotografa prepošle na ich adresy.

Len tie osoby, ktoré dostanú od neho fotografov mail s linkom na server, majú prístup k stiahnutiu celého súboru spracovaných fotografií. Následne bude už len vecou samotných adresátov, či si stiahnuté fotografie ponechajú  v domácom PC, napália na CD/DVD alebo prenesú na USB/SD kartu.

Tento spôsob som zvolila ako najrýchlejší a najmodernejší spôsob distribúcie, ktorý vyhovuje hlavne mladej generácii, bez zbytočných poplatkov a zdržiavania poštou, ak je zásielka určená väčšiemu počtu adresátov.

 

fotograf stuzkova bratislavaPre triedu s počtom 25 až 30 študentov vychádza celková cena 300€/triedu*, čo v prepočte vychádza na 1 študenta len 10€. Pre triedy s nižším počtom študentov cena máličko narastá, nakoľko výsledná cena sa rozpočíta na menší počet študentov.

Počet odovzdaných záberov je spravidla cca 500 ks a viac (pre počet 10 až 14 štud.). Pri počte 25 až 30 študentov to býva cca 1000 a viac kusov odovzdaných spracovaných záberov z celého večera.

 

Obvykle vopred spisujem s poverenou osobou z radov študentov/rodičov záväznú objednávku a požadujem zálohu 50€/triedu.

stuzkova program gymnazium grosslingova

Poznámky:

– Výber záberov určených na spracovanie je na samotnom fotografovi.

– Surové, teda neupravené zábery a zábery, ktoré neprešli výberom, neposkytujem.

Doplnkové služby, ktoré je možné priobjednať:

– Tlač vybraných fotografií rozmerov napr. 10×15 cm: 1 €/ks

– Fotenie celej generálky a príprav pred stužkovou: od 30 €/hod

– Fotenie po polnoci: 30 €/hod

–  Profesionálna fotokniha – výber z rôznych rozmerov (A3, A4, A5)  a obalov (koža, ekokoža, textil, plast)

 

18. Fotografovanie PROMÓCIÍ 79€  (individuálny záujemca)*

Profesionálny fotograf vie včas a správne reagovať nielen na zvyčajné situácie slávnostného dňa, ale i na nepredvídané okamihy. Klient tak nezostane ochudobnený o žiaden dôležitý moment. Vopred spisujem záväznú objednávku a požadujem zálohu. Ukážky prác nájdete tu:

http://www.svadobna-fotografka.sk/2011/08/04/svf-stu-promocie-bc/

http://www.svadobna-fotografka.sk/2011/08/08/stu-svf-promocie-ing/

V kalkulovanej cene je zahrnutá práca fotografa počas promócií: fotenie klienta počas promócií, samotný slávnostný akt týkajúci sa promočnej miestnosti, promovanej osoby, (pri individuálnej objednávke je v cene aj zachytenie gratulácií od rodiny a skupinové fotografie s rodinou. Pri skupinovej objednávke je možné priobjednať si túto časť), vytriedenie a postprodukčné práce s nasnímaným materiálom a jeho  finalizácia. Výsledok klient dostane napálený na CD/DVD, prípadne na USB klúči, či na stiahnutie do PC z nášho súkromného serveru).

Počet odovzdaných záberov na DVD striktne neobmedzujem žiadnym stanoveným číslom.

Zdokumentovanie priebehu ďalších častí slávnostného dňa (slávnostné rodinné posedenie) je možné za príplatok, podľa vopred dohodnutých podmienok. Výber záberov určených na spracovanie je na samotnom fotografovi.

Surové – neupravené zábery a zábery, ktoré neprešli výberom, neposkytujem.

——————————-

*Poznámka – pri individuálnej objednávke fotografovania cena 79€ /promujúceho absolventa. Pri hromadnej objednávke je možná množstevná zľava, a to podľa počtu súčasne fotených  (od 2-5 ľudí). Vopred spisujem záväznú objednávku a požadujem zálohu.

 

19. Fotografovanie DOMÁCICH MILÁČIKOV 59 ÷ 79 €

fotenie domacich milacikov fotografovanie domacich milacikov

Pri fotografovaní domácich zvierat je vhodné časovo sa prispôsobiť ich prirodzenému biorytmu. Odporúčaný časový limit je min 1 hodina. Najvhodnejším obdobím, pre fotenie v exteriéri, je obdobie od jari do neskorej jesene, ale čaro má i klasická zimná krajina. Pre exteriér je ideálne fotenie v poobedných hodinách, pred západom slnka. Miesto fotenia volím podľa požiadaviek klienta.

Pri fotení v interiéri (odporúčam môj ateliér – režijné náklady za fotenie v ateliéri 10€) ročná doba ani presný čas, nie je hlavným a rozhodujúcim pravidlom čas.

Postprodukčným procesom prejdú všetky odovzdávané  zábery (cca 30 ks), ktoré sú napálené na CD/DVD.

steniatka pre domovNevylučujem možnosť fotografovať vo vyhradenom čase naraz i viac ľudí a/alebo zvierat, z jedného alebo viacerých druhov, ale len po predchádzajúcej dohode a za dohodnutý príplatok.

Albumy z fotení zvierat nájdete tu

 

 

 

20. Profesionálna Full HD a HD Slade show 39 ÷ 59 €

Záujemcovia o emotívne ladený „foto film“, nielen zo svadobných fotografií, si ho môžu priobjednať, ku štandardne odovzdanej zákazke. V súčasnosti je už poskytovaný i v kvalite Full HD, nielen v kvalite  HD. Zvyčajne býva koncipovaná ako moderný, dynamický, niekoľkominútový foto prierez zachytenou udalosťou. Má skvelú vypovedaciu schopnosť a je silným emotívnym nástrojom.

Pre zvýšenie umeleckého zážitku pri prezentácii prierezových fotografií sa  používajú zaujímavé prechodové efekty. Pre náročnejších môže byť doplnená aj sekvenciami z videa. Konkuruje cenovo vysoko náročnejším video klipom.

Najmä mladomanželia ju volia aj ako postačujúcu náhradu krátkeho svadobného videoklipu. Prezentácia záberov použitých v slide show, v porovnaní s klasickým virtuálnym albumom, je dynamickejšou a hlavne pôsobivejšou audiovizuálnou ukážkou prebiehajúcich udalostí vo svadobný deň. Vzorové ukážky svadobných slade show nájdete v albume

————————————–

Požiadavky na zaslaný podkladový foto materiál od klienta:

Na tvorbu slade postačia mnou nafotené, alebo aj klientom dodané, fotografie. Vytvorím z nich pútavú foto prezentáciu, podľa požiadavky i ozvučenú odporučenou alebo dodanou hudbou. Viac informácií o produkte sa dozviete v článku.

Použitie slade show – súkromné a/alebo verejné albumy a webové stránky, domáce TV, Youtube, ako fotoprezentácia cez album služby Google+ Program Picasa, zasielanie mailom pre rodinu a známych, a pod.

 

21. PRODUKTOVÉ fotografie cena dohodou

fotografie pre e_shopVlastníte firmu a potrebujete sa ešte viac zviditeľniť alebo kvalitne prezentovať v očiach Vašich zákazníkov?

Chystáte reklamnú kampaň a potrebujete pre produktové letáky profesionálne fotografie? Pripravujete katalóg toho najlepšieho, čo ponúka vaša spoločnosť? Potrebujete kvalitné fotografie pre vaše internetové stránky? Chcete cez kvalitné fotografie ukázať svetu čím je vaša forma jedinečná a výnimočná?

Nenechávajte nič náhode kvalitná produktová fotografia je jednoducho základ. Pre vašu spoločnosť dodám profesionálne nasnímané fotografie interiérov, exteriérov i produktov.

Cena fotografovania je závislá od: druhu fotografovaných predmetov, obtiažnosti ich nasnímania, počtu kusov a dĺžky fotografovania, náročnosti postprocessingu, účelu použitia finálnych záberov (pre internet, e-shop, tlač katalógov, letákov, pre reklamné plochy, apod.).

 

22. Fotografie pre WEBOVÚ STRÁNKU cena dohodou

foto pre webstrankyVlastníte firmu a potrebujete sa ešte viac zviditeľniť alebo kvalitne prezentovať v očiach Vašich zákazníkov?

Chystáte reklamnú kampaň a potrebujete pre produktové letáky profesionálne fotografie? Pripravujete katalóg toho najlepšieho, čo ponúka vaša spoločnosť? Potrebujete kvalitné fotografie pre vaše internetové stránky? Chcete cez kvalitné fotografie ukázať svetu čím je vaša forma jedinečná a výnimočná?

Nenechávajte nič náhode kvalitná produktová fotografia je jednoducho základ. Pre vašu spoločnosť dodám profesionálne nasnímané fotografie interiérov, exteriérov i produktov.

Cena  fotografovania  je závislá od druhu fotografovaných predmetov, obtiažnosti ich nasnímania, počtu kusov a dĺžky fotografovania, náročnosti postprocessingu, účelu použitia finálnych záberov (pre: internet, e-shop, tlač katalógov, letákov, reklamné plochy, a pod.).

 

23. Fotografovanie pre umelcov cena dohodou

umelecke skupiny umelci maliariAko vyjadrenie mojej podpory všetkým začínajúcim umelcom (hercom, spevákom, režisérom, hudobným skupinám, výtvarníkom, maliarom, sochárom, módnym návrhárom,  umeleckým združeniam, a pod.) ponúkam možnosť využiť moje služby bezplatne.

Aj vďaka mojim záberom majú možnosť následne sa zviditeľniť vo svete umenia a showbiznisu.

 

 

24. Fotografovanie pre charitatívne účely a akcie Bezodplatne

fotografie pre charitu

K charitatívnym akciám zaraďujem všetky aktivity smerom von od spoločností, spolkov a združení, ktoré si zvolili za hlavnú ideu svojej činnosti šírenie pomoci, podpory a všeobecného dobra, v mene ľudí alebo zvierat. Zároveň túto záslužnú a obdivuhodnú činnosť a prácu robia nezištne a bezodplatne, ale  z finančných dôvodov si nemôžu dovoliť zaplatiť moje služby.

Patria sem rôzne malé a začínajúce nadácie, občianske združenia a spolky pre ochranu zvierat, ochranári prírody, útulky pre spoločenské zvieratá. a pod.

……………………………………………….

Od roku 2012 pravidelne fotografujem zverencov Občianskeho združenia Majme srdce, ktoré sa v Bratislave zaoberá pomocou a hľadaním nových domovov pre týrané a opustené zvieratá.

V roku 2015 k nemu pribudlo ďalšie nové združenie s podobným zameraním OZ Zverokruh z Ivanky pri Dunaji.

Aby boli títo „štvornožci“ ľahšie zapamätateľní, a odlíšili sa „z davu“ nemých tvárí, pre každého z nich vymýšľam nešpecifický kostým alebo rekvizitu, aby skôr upútali či zaujali:)

Aj vďaka mojim profesionálnym portrétom majú tieto zvieratká zvýšenú šancu na rýchlejšiu adopciu a nájdenie nových skvelých rodín. Mňa na oplátku hreje pri srdci dobrý pocit, že som stavila na správnu vec a teším sa každej skvelej správe o úspešných a rýchlych adopciách. 

 

 

25. VERNOSTNÁ KARTA a PERMANENTKA

 
Fotoateliér Photo GOLEJ&GOLEJOVA ponúka svojim stálym a verným zákazníkom, ako prejav vďaky, využitie fotoslužieb so zľavou!

Viac informácií o vernostnej karte tu.

Viac informácií o permanentke tu.

 

 

26. DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

 
Chcete prekvapiť svojich blízkych alebo priateľov?
Neviete akým darom prekvapiť oslávenca?
Ste pozvaní na oslavu,  jubileum, párty alebo ako hosť  na svadbu?
 

Informácie k možnostiam objednania – viac o tejto forme sa dočítate>>.

 

 

—————————————————————

Ak Vás moja práca zaujala, a máte chuť zažiť skvelý deň s profesionálnym fotografom, alebo potrebujete viac informácií napíšte na mail

blanka@golejova.sk 

Pre kopírovanie, prenos, šírenie, alebo publikovanie akejkoľvek časti textu, nielen priložených fotografií, z mojej webovej stránky sa vzťahujú všetky ustanovenia platného autorského zákona, a je to možné len po písomnom súhlase autora.

Pre ilustráciu boli použité fotografie nafotené mnou, ale i mojim manželom Petrom Golejom ( www.fotograf-svadba.sk). Touto cestou mu ďakujem za ich poskytnutie.

Moja vďaka tiež patrí našim klientom, bez ktorých pričinenia, by nevznikli spoločné nápady a neopakovateľné úžasné momentky, ktoré prispeli k dokonalej a výstižnej  ilustrácii mojich textov, venovaných práve vám, ktorí ich čítate a mnohým sú neoceniteľnou pomocou.