Neznáme-známe hviezdy

 

Na pôvodnej stránke (www.golejova.sk) nájdete  v albume „Dvojníci slávnych“ vskutku verné, či len veľmi podobné kópie svetových a slovenských celebrít, alebo tváre známe z kultúrneho a hospodárskeho života, na ktoré sa podobajú ľudia, ktorých som stretla počas svojej práce. Postupne, na tomto mieste, k nim pridávam aj ľudí fotených mnou, alebo manželom Petrom z posledného obdobia. Je toho naozaj neúrekom!

Všetkých sme mali možnosť  spoznať na svadbách, spoločenských i firemných podujatiach. S ich nápadnou zhodou zostávam zakaždým nesmierne užasnutá a fascinovaná, podobne ako to býva aj so samotným, dovtedy neznámym dvojníkom, ktorý často až do nášho stretnutia ani netušil, na koho sa môže podobať.

dvojnicka star Julianne Moore

Tomuto nezvyčajnému 10-ročnému hobby, ktorý cielene nevyhľadávam, ale doslova sa  mi dennodenne núka pred objektív, som vďačná za poznatok, že Pánu Bohu občas jedinečnosť v podobizni ľudí chýba. Na druhej strane, mu vďačím za cibrenie vlastného umu a pozornosti, keď viem obvykle hneď zaradiť portrétovaného človeka k jeho známejšiemu náprotivku, aj keď sa nemusí práve nachádzať v tom istom veku. Preto niekedy trvá i dlhší čas, než prelúskam celý internet i v jeho starších archívoch a „narazím“ na tú správnu vekovú zhodu i polohu.