Keď sa počasie zblázni

 

S nami sa žiadne školské zariadenie nemusí obávať prehánok, búrok, nízkych teplôt, či vetra. Tieto elementy zvyknú totiž neplánovane zasiahnuť do už vopred určeného harmonogramu veľkej väčšiny škôl, a v mysliach fotených (netýka sa to len škôl) spôsobia riadny zmätok.

 

 

Jar roku 2019 bola toho ukážkovým príkladom, keďže obdobie medzi aprílom-júnom sa akosi častejšie nieslo v chladnom tóne. Na školách v Bratislavskom kraji, kde sme fotili po prvý raz,  sa už niekoľko dní vopred informovali o možnosti presunov vopred určených termínov. Boli tak zvyknutí pri predchádzajúcich fotografoch, ktorí nemali skúsenosti s interiérovým fotením väčšieho počtu žiakov, ani potrebnú fototechniku, a preto im nezostávalo nič iné, len čakať na priaznivejšie počasie a termín posunúť. Školy však so svojím pracovným harmonogramom nemôžu byť „otrokmi“ počasia!
S nami sa nemusíte obávať hrozivej predpovede počasia!
Profesionálna fototechnika, osvetlenie a dlhoročné skúsenosti z práce v exteriéri i našom rodinnom ateliéri, z nás robia profesionálov, na ktorých sa môžete vždy spoľahnúť. Spolu s vedením školy vyberieme aj vhodný priestor, ktorý plne nahradí vonkajšiu scenériu.
Postup fotenia zostane zachovaný ako pri exteriérovom fotení, teda po spoločných triednych fotkách majú žiaci možnosť fotiť sa s kamarátmi, alebo individuálne.
Nechýba ani fotografia učiteľského zboru.

 

 

Dokonca tvrdíme, že fotky z interiéru sa všetkým páčia viac! Prečo?
Pre mnohé citlivé oči je prudké dopoludné slnečné svetlo a jeho žiarenie (aj keď nikdy nefotíme osoby tak, aby im svietilo priamo do očí), veľkým hendikepom a mnohí žiaci, či učitelia sa nevyhnú občas úškľabkom, grimasám, alebo prižmúreným  očiam.
Fotograf s asistentom majú pri interiérovom fotení tiež bližší kontakt s fotenými a fotených nerozptyľujú žiadne vonkajšie faktory.
Žiaci a učitelia nemusia tiež prispôsobiť šatník aktuálnemu chladnému počasiu, a ani účesy mnohých dievčat a žien nie sú porušené vetrom.

 

Posúďte sami, podľa priložených fotiek, ako sa nám fotky v interiéri škôl vydarili.
S nami fotíte za každého počasia!
Tešíme sa na osobné stretnutie
Blanka a Peter Golejovi