Šaty pre tehuľky

V ateliéri majú všetky klientky možnosť zapožičať si niekoľko druhov oblečenia určených práve pre tehotenské fotenie.

Väčšina z nich je veľkosťou UNI (v rozmedzí konfekčných veľkostí 36-42). Žiadané sú predovšetkým polopriehľadné čipkované, šifónové a tylové a úpletové materiály, ktoré podčiarknu krásu ženského tela a rastúce bruško. Ja osobne preferujem jemné pastelové farby, no v ponuke nájdete i dostatok bielej a čiernej. Tehuľkám pristane okrem tradičných šiat aj body, riflovina, úplet. Odvážnejšie mamy s peknou postavou sa rady fotia len v spodnom prádle, či zahalené do veľkeho parea, štóly, šatky. Všetko je o individuálnom vkuse a predstavách.

Ak máte záujem o zapožičanie konkrétnych šiat, ako aj o naštylizovanie do istej pózy, alebo fotografie (ako chcete byť nafotenou), prosím pošlite mailom túto informáciu min. 1 deň pred fotením.

Ukazovať v ateliéri vaše predstavy, ktoré ste si uložili do mobilu je niekedy nepostačujúce. Na fotografie musí byť aj fotograf vopred pripravený! A tiež nie všetko, čo sa vám páči, je vhodné pre každý typ postavy, výšku a objem tela, dĺžku rúk…

Najpodstatnejšou potrebnou nevyhnutnosťou, ktorú musí každá žena priniesť so sebou, je čisto biele (krémové/telové) a čierne spodné prádlo. Pre dámy s menším, alebo málo pevným, poprsím je dôležitá aj vystužená podprsenka.

Nie každé oblečenie je vhodne pre všetky typy postáv, aktuálnu hmotnosť, či farebnú typológiu fotenej osoby. Pred fotením preberte doma šatník, nakúpte v obchode, alebo zapožičajte od kamarátky, zaujímavé a menej všedné oblečenie, slušivé pre vašu postavu. Nezabudnite ani na obtiahnuté body, legíny, rifle, hodvábnu/bavlnenú blúzu, či košeľu. Prosím, ale všetko oblečenie bez vzorov/prúžkov/kára/kvietkov… Ak ste športovým typom ženy, budete sa dobre cítiť len v podobnom oblečení, nesiľte sa do romantiky. Pribaliť môžete aj jeden výraznejší šperk (náramok, náhrdelník, veľké náušnice). Počas pobytu v ateliéri doporučujem prezliekať maximálne 2-3x! Fotky majú byť o vás samotných, nie prehliadkou vášho šatníka. Spoločne sa sústredíme predovšetkým na fotenie, výraz tváre, emócie a pózy tela. Neprišli ste fotiť módnu šou!

Všetkých klientov fotím naboso! Pre tých, ktorým sa zdá táto podmienka absurdnou, prikladám racionálnu odpoveď: „Ateliér navštevujú aj rodiny s deťmi a tiež fotím novorodencov. Na svojich topánkach je málokto ochotný umyť si vopred podrážky, alebo priniesť náhradné pre fotenie, a nečistota z ulice sa tak dostáva do ateliéru na koberec a aj na zónu, kde fotím. Hygiena bude opodstatnenou, aj pre vás, keď prídete časom so svojim potomkom.“ Ak je občas pre fotky vhodná i estetická spoločenská obuv, tak poprosím priniesť v taške len tie, s čistou umytou podrážkou.

K navodeniu pohlavia dieťatka máte k dispozícii i rekvizity v podobe mackov, tabuliek, topánočiek, koníkov, srdiečok… K šatám sú k dispozícii i ozdobné stuhy s kvetmi vo viacerých farbách, ktoré sa uväzujú pod prsiami.

Pre jedinečné a estetické fotografie je potrebné aby prišla klientka i vizuálne vhodne upravená (vlasy a vizáž), a doladila oblečením nielen seba, ale i partnera a deti, a to ako vhodnou farebnosťou, použitým materiálom,  ale hlavne druhom a štýlom oblečenia. Poprosím žiadne tričká s nápismi, obrázkami, logami, športovými a módnymi značkami, číslicami, rozprávkovými postavami…  z fotiek je totálny gýč!

Pred fotením by tehuľka (ak má záujem aj o fotky s odhaleným bruškom, esteticky nasvietené poodhalené telo, nohy…) nemala mať niekoľko hodín natiahnuté cez brucho/členky/pod prsiami,  punčochy/ponožky/podkolienky/tehotenský pás/podprsenku/nohavice, ktoré vytvárajú na tele hlboké odtlačky a rušia esteticky fotografie.

Najdôležitejším predpokladom pre zaujímavé fotografie, ako pamiatku na celý život, býva:  1. chuť fotiť sa, 2. dobrá nálada, 3. úprava zovňajšku – vizáž a účes, ktorá je v poslednom období maminkami často podceňovanou, a výsledok fotiek už fotograf nevie veľmi ovplyvniť.

Apelujem preto na všetky fotené dospelé osoby, nájdite si čas na oddych, nalaďte sa mysľou na návštevu ateliéru, ako na dôležitú spoločenskú udalosť, a zverte sa profesionálom – teda nielen fotografovi, ale k výsledku jeho práce patrí i kaderník a vizážista.

Nechoďte do ateliéru ako uponáhľaná žena/vystresovaný muž, čo si len odskočili z práce, od rokovacieho stola, či od veľkého upratovania bytu! Ako pristupujete k svojim fotkám, tak si budete ceniť aj ich výsledok!

Vaše fotografie majú byť pútavé a krásne. Nefotíte sa sami, a len tak letmo mobilom. Od ateliérových fotiek očakávate nadštandard. Preto, ak prídete nepripravení, zostanú vaše fotografie len všednými tuctovými fotografiami, ktoré vás ani po rokoch nenadchnú preto, že ste na nich obyčajnými šedými myškami, ktoré sa v deň fotenia sami utvrdzovali, že investovať do prípravy je zbytočným prepychom.

Často sa stretávam s dámami/pármi, ktoré som fotila aj v ich svadobný deň. Vtedy boli očarujúcimi, dali si záležať na každom detaile. Na ďalšie fotenia však chodia tak, že ich nespoznávam. Potlačili v sebe chuť páčiť sa i ostatným, vymedziť si čas pre seba, a aj oblečením a úpravou zovňajšku dávajú najavo, že im na ničom už nezáleží, a mne je do plaču.

Nezaručujem, že všetky fotené osoby budú spolupracovať, ako si predstavujete. Vami vysnené kompozície a postoje, dokonca ani úsmevy všetci nevedia vylúdiť, hneď a na želanie – týka sa to hlavne menej poslušných a hyperaktívnych detí, ktoré riadia chod domácností, a všetkých udalostí, namiesto ich rodičov. Časový limit vymedzený pre fotenie štandardne postačuje, preto nehľadajte chybu vo fotografovi.

Pre tie, ktoré majú záujem fotiť sa v zapožičanom oblečení z ateliéru, prinášam informáciu o obvyklých nákupných cenách tohoto oblečenia (50 – 130€). Odev je potrebné po istom čase aj obmieňať za nový, a tiež každý kus musí prejsť pravidelnou údržbou – praním a žehlením.

Každá fotená maminka (neplatí pre objednávky cez Zľavomat) má možnosť vybrať si z danej ponuky 1šaty – sú v cene fotenia. Ďalšie, ako aj pre objednávky cez zľavové portály, je cena zapožičania 10€/ks.

.

UKÁŽKY TEHOTENSKÉHO OBLEČENIA  NA ZAPOŽIČANIE

Dlhé bavlnené elastické šaty s volánom cez prsia a vlečkou v sivej farbe. Veľkosť 36-42

Empírové ružové šifónové dlhé šaty s rozparkom pre štíhlejšiu postavu. Veľkosť 36-40

Fialové šifónové šaty s dlhým rukávom a rozparkom aj pre robustnejšiu postavu, do veľkosti 46

Červené bavlnené elastické šaty s dlhou vlečkou. Veľkosť 34-40

Tyrkysovo zelené šifónové dlhé šaty s rozparkom, veľkosť UNI. Rovnaké mám aj v čiernom modeli:)

Ružové dlhé šifónové šaty s rozparkom pre robustnejšiu postavu a väčšie poprsie. Veľkosť do 46

Lososová tylová sukňa s body pre útlejšiu a vysokú postavu, veľkosť 36-40

Bordové šifónové šaty s vlečkou veľkosť 38-42

Šifónové polopriehľadné dlhé šaty s vlečkou. Veľkosť 38-40

Čipkované dlhé šaty marhuľkovej farby „morská panna“. Veľkosť 38 – 42

Fialové krajkové dlhé šaty – model typovo zhodný s marhuľkovými „morská panna“, len s dlhými rukávmi. Veľkosť 38-42

Bledomodré a zelenkavé dlhé šifónové šaty s krátkym rukávom. Veľkosť UNI

Čipkové maxi šaty s dlhým rukávom v kráľovskej modrej, „morská panna“. Veľkosť UNI

Dlhé šifónové bledomodré šaty, veľkosť 36-40

Set maxi dlhá tylová sukňa a krajkové body, veľkosť 36-40

Biely úpletový set – maxisukňa s efektom morská panna a body

Červené a fialové dlhé úpletové šaty s rázporkom, veľkosť UNI

Mušelínová podšitá blúza/mini šaty, veľkosť 36-40

Čierne priehľadné krajkové maxi šaty, veľkosť 38-42

Bordové krajkové dlhé šaty s rázporkom a tiež rovnaké čierne šifónové šaty, veľkosť 36-42

Biele priehľadné krajkové mini šaty/košielka, veľkosť 36-42

Čierne úpletové šaty po kolená, ako doplnok farebné šifónové štóly, veľkosť 36-40

Čierne priehľadné krajkové minišaty/košielka , veľkosť 36-42

Čierne priehľadné krajkové šaty pod kolená, veľkosť 36-40

Elastické dlhšie čierne tričko vhodné pre tehuľku i maminku po pôrode

Biela dlhá sukňa, veľkosť 36-40, v ateliéri biele a farebné body alebo blúzy

Biele priehľadné krajkové maxi šaty, veľkosť 36-42

Negližé – priehľadné a saténové biele, ružové a čierne s rozparkom i bez, veľkosť 36-42

Topy: biely, modrý, oranžový, červený, bledomodrý, čierny, veľkosť do 40-42

Šatky, štóly a pareá: biele, žlté, zelené, cyklámenové, tehlovočervené, bledomodré, pestré

Úpletové šaty po kolená: biele, ružové, modré, veľkosť 36-40

Čierny čipkovaný kardigán

Biely a marhuľkový kardigán

Tutu sukne veľkosť 34-40

.

Ako fotím novorodencov?

https://www.svadobna-fotografka.sk/category/fotogaleria/fotografie-novorodenci/