Prvácke fotenie v ateliéri

POČAS CELÉHO MESIACA SEPTEMBER 2019 MAJÚ PRVÁČIKOVIA (zo ZŠ, kde nie je tradícia takýchto fotení) MOŽNOSŤ FOTIŤ V NAŠOM Bratislavskom  foto ATELIÉRI! Rodičom postačí priviesť dieťa, vziať so sebou školskú tašku, šlabikár  a vhodné oblečenie (skôr slávnostné, ako bežné, prípadne zapožičiam).

Výhodou  oproti štandardnému foteniu v ZŠ je viacej individuálneho prístupu k žiakovi, viac časového priestoru a variácií, oproti klasickému foteniu v ZŠ.

 

Prvácke fotenie žiakov ZŠ nenájdete ukotvené v žiadnych materiáloch základných škôl. Býva podmienené len dobrou vôľou a ochotou riaditeľstva školy a triednych učiteľov, zrealizovať ho, aby mali rodičia a celá rodina prváčika peknú spomienku. Obvykle sa realizuje na začiatku, alebo ku koncu príslušného školského roka.

V Bratislave sa nájde niekoľko ZŠ, ktoré nemajú ešte zaužívaný tento druh fotenia. Preto si rodičia musia sami vyhľadať ateliér a súkromne nechajú dieťa nafotiť. V takomto prípade pre nich býva veľkou výhodou ucelená séria fotiek a individuálny prístup, ktorý je reciprocitou k zvýšenej cene, akú by zaplatili za individuálne fotenie počas dohodnutého dopoludnia v priestoroch školy – prváckej triedy.

V ateliéri nasimulujeme školskú tabuľu, lavicu, stoličku… Školské pomôcky rodičia prinesú z domu. Termín i hodinu fotenia dohodneme vhodne k času odchodu dieťaťa zo školy, alebo rodičov z práce. Fotenie sa dá spojiť i s detským alebo rodinným fotením :)

A výsledok?

Pozrite si fotky tejto pôvabnej školáčky, fotené v našom ateliéri pred koncom školského roka. Nik nespozná, že vznikli mimo školskej triedy:)