Pozadia pre portréty

pozadia pre portretPortrét je definovaný ako zachytenie podobizne foteného subjektu, ktorého výsledná fotografia by mala byť „oku lahodiaca“. Medzi jeho najčastejšie kategórie patrí tzv. verný portrét a umelecký portrét. Tento druh fotografie nájde uplatnenie nielen v súkromných a webových albumoch, na sociálnych sieťach, vytlačené v albumoch a vo fotoknihách, ale je vhodný aj pre potreby komerčnej propagácie, firemného marketingu, výročné správy, a pod.

 

Všetky nami ponúkané pozadia sú určené pre:

  • – Formálny portrét
  • – Neformálny portrét

Nie všetky však dosahujú rozmerov pre komponovanie celej postavy, niektoré sú svojim rozmerom vhodne len na bustu, do pol pása, alebo po stehná. Vyberieme práve to, ktoré najlepšie splní daný účel fotky, jej poslanie, vhodné k farebnosti oblečenia, pohlaviu, proporciám, či farebnej typológii foteného. A tiež vhodne podčiarkne zvolenú tému a dokáže tak navodiť tu správnu atmosféru a umelecký zámer fotografa.

Nami ponúkané farebné tematické pozadia, s ktorými pracujeme v našom rodinnom ateliéri,  sú výrobnými rozmermi určené predovšetkým pre individuálne fotenie potrétovanej osoby, za účelom formálneho / neformálneho portrétu.

Pre spoločné viacčlenné fotografie – hromadné portréty osôb rodiny alebo firmy / spoločnosti / združenia sú prioritne určené veľkorozmerové biele / čierne pozadia, ktoré by mali byť štandardom každého profi ateliéru.

Ukážky našich pozadí a výsledný produkt, ktorý viete, pri tom-ktorom zvolenom pozadí, očakávať, máte možnosť vidieť v článku nižšie.

PROFI ŠTANDARD KAŽDÉHO ATELIÉRU

Nevyhnutnosťou každého dobrého ateliéri býva biele a čierne veľkoplošné papierové pozadie, pred ktorými najdokonalejšie vynikne každý fotená osoba. Táto alternatíva je najlepším riešením nielen pre formálne (súkromné a firemné portréty), ale aj pre veľkoformátovú tlač, dorábanie farebných pozadí k marketingovým kampaniam, či pre veľkoplošné bilbordy.

Naše veľkorozmerové biele a čierne pozadia sú šírky 3,5metra, čo nám pri výške ateliérového stropu až 5,5metra, nerobí problém nafotiť i skupinu ľudí s počtom 10-12 osôb súčasne, pokiaľ ich vhodne rozmiestnime.

Najjednoduchším postupom pre takéto i väčšie skupiny, je nafotiť každú osobu v požadovanej póze samostatne, a skúsený grafik vám ich naskladá do podoby vašeho zadania.

Čierne papierové pozadie


Biele papierové pozadie

.
Rozmery pozadí

Biele a čierne papierové pozadie má šírku 3 metre, s neobmedzenou dĺžkou, ktorá sa odvíjateľnou podľa aktuálnej potreby. Vyfotí sa pre nimi i skupina 10 ľudí.

Ostatné farebné pozadia sa šírkami pohybujú medzi 1,30 – 2 metre, a s výškou medzi 1,5 – 3 metre.

Nie všetky sú preto vhodné pre fotenie viacerých členov rodiny, alebo dospelé osoby. Niektoré sú prioritne určené len pre deti samotné, alebo pre fotenie portrétov. Vhodné je informovať sa u fotografa vopred na rozmery vybraného!

.

DOPLNKOVÉ POZADIA

K neformálnym portrétom dospelých osôb, ale aj pre rodinné a detské fotenia skvelo poslúžia i pestrejšie látkové/papierové/vinylové pozadia, s textúrou napodobujúcou napr. prírodné motívy ako: drevo, kameň, omietka, múr, obloha, textil…

 
Prírodné štruktúry

Smaragdový mramor – látka


Tmavý opar – látka


Sivozelený batik – látka


Sivohnedé – látka


Škoricový batik – látka


Batik – žltomodrohnedá látka


Sivý mramor – vinyl


Opálené drevo – látka

Murivo a múry

Prskaná omietka – látka


Stará omietka – vinyl


Biely tehlový múr – látka


Starý tehlový múr – vinyl


Staré schody – vinyl

Motívy vintage

Vintage sivý múr – vinyl


Vintage ruže a notový part – vinyl


Vintage ruže – vinyl

Kvety

Ružová záhrada – látka


Lúka s margarétkami – látka


Jarná obloha – látka

 
Papierové pozadia

Štandardné farebné papierové foto pozadia určené pre jednorázové fotenie . Na trhu je nielen veľké množstvo dodávateľov, ale k dispozícii aj pestrý vzorkovník farieb

Biela káva – papier


Baby modrá – papier


Sivá bridlica – papier

Odlesky

Ružovofialkové odlesky – vinyl


Hnedozlaté odlesky – vinyl


Vintage posteľ s čelom, reálne vankúše a háčkované obrazy

.

Ako fotím?

https://www.svadobna-fotografka.sk/category/fotogaleria/