Cenník BALÍKY SVADOBNÝCH fotoSLUŽIEB

 svadobny fotograf stupava

Svadba, pre väčšinu z nás býva zvyčajne len jedna za život. Vo fáze príprav sa kvôli nej oplatí obetovať kúsok zo svojho voľného času a pracovnej zaneprázdnenosti, aby bola až do posledného detailu, perfektne pripravená.

Pre nevesty býva najväčšou prioritou, okrem výberu miesta obradu a miesta svadobnej hostiny, aj rezervácia svadobných šiat a skoré zarezervovanie kvalitného profesionálneho svadobného fotografa.

Každý pár má i vlastné predstavy o svadobných  fotografiách, a vyčlenený istý rozpočet. Dôležité rozhodnutia by však nemali byť postavené  len na cene za svadobné fotografie od „mojich kolegov“ – amatérov, či len ziskuchtivých podnikavcov. 

fotenie pre svadobne oznamenieVšetci záujemcovia majú možnosť v dohodnutom termíne pred plánovanou svadbou, nafotiť aj civilné – snúbenecké fotografie ako tzv.  „PREDSVADOBNÉ fotenie“ (niektorí ho označujú ako „RANDE fotky“).

Pre mojich klientov mám pripravenú ponuku – priobjednanie snúbeneckého „Rande fotenia“ za zvýhodnenú cenu.

Tento druh je možné objednať aj pre cudzie osoby (t.j. pre svadobný pár, ktorý nemá u mňa objednávku na svadobné fotoslužby).

K foteniu je možné priobjednať i fotoknihu / hy v ľubovolnom počte, formátu A4 alebo A5.

Viac sa o ponuke tohto produktu sa dočítate >>

Ak Vás moja práca zaujala, a hľadáte profesionálneho svadobného fotografa, neváhajte a napíšte o predstavách a plánoch pre svoj veľký deň na mail blanka@golejova.sk

PONUKA SVADOBNÝCH FOTO BALÍKOV

Cena nafotenie svadbyv hlavnej svadobnej sezóne“ – pre mesiace apríl až november – vychádza z aktuálneho cenníka pre vybraný svadobný balík foto služieb. (Čítaj nižšie)

V priebehu svadobnej sezóny posledné voľné termíny ako „LAST MINUTE vychádzajú pre klienta priaznivejšie.

Cena svadby v mesiacoch november až aprílmimo svadobnej sezóny“ na základe spoločnej dohody. 

Každý budúci svadobný pár si môže vybrať zo 4 najčastejšie žiadaných štandardných balíkov FOTO služieb, alebo spoločne vieme zostaviť  i neštandardný balík.

 

POPIS svadobných FOTO BALÍKOV 

A. ZÁKLADNÝ balík kreatívne portrétne fotenie svadobného páru  od 199€

Lenka Maros TowerV cene portrétneho fotenia má klient zahrnutú fotografovu prípravu na fotenie, obhliadku vybranej lokality, samotné fotenie v tejto lokalite (obvykle v trvaní 30-60min, po dohovore aj viac) a spracovanie záberov, teda retušovanie a ich dôslednú postprodukciu.

Zábery na spracovanie (min. odber 20fotografií) z portrétneho fotenia svadobného páru vyberá klient zo zaslaných náhľadov (surové záberov, ktoré vznikli počas fotenia).

K svadobnému foteniu mladomanželov je možné priobjednať i svadobnú fotoknihu/y, vo formáte A4 alebo A5.

.

fotenie v exterieri cenaPortrétne fotografovanie realizujem vo vybranom zaujímavom exteriéri a/alebo interiéri. Táto časť fotografovania je zameraná na portréty ženícha a nevesty (označované často aj ako  štylizované pózovanie). Mojím zámerom je pripraviť pre klienta kreatívne, pútavé a prirodzene vyznievajúce fotografie.

Zároveň sa snažím,  aby bol výsledok mojej práce nielen vysoko profesný, ale aj vizuálne príjemný. Samotné fotenie má byť pre svadobný pár prirodzené, nenútené, uvoľnené a zábavné.

Najžiadanejšie od klientov:

a) vo svadobný deň  – časovom v rozpätí 0,5-2 hodiny. Ideálny čas pre fotky je naplánovaný pred svadobným obradom. Pritom sme však limitovaní časovým rozpätím vyhradeným pre fotenie, výberom lokality exteriéru, prípadne i vzniknutým časovým sklzom svadobných príprav,

b) v ľubovolne zvolený deň týždňa pred svadobným dňom (Po až Pia) – v časovom rozpätí 1-3 hodiny. V porovnaní s exteriérovým fotením vo svadobný deň nie sme striktne limitovaní časom, ani výberom lokality a jeho vzdialenosťou od miesta bydliska alebo obradu. Počas fotografovania v rámci svadobného príbehu zakomponujem do záberov ako vaše predstavy o štýle svadobných fotiek, tak aj prinesené rekvizity.

c) v ľubovolne zvolený deň, po svadobnom dni (Po až Pia) – v rozpätí 1-3 hodiny. Opis výhod zvolenej alternatívy je už v bode b). Ďalšou dôležitou výhodou je obsiahnutie viacerých exteriérových lokalít potrebných pre vznik zaujímavých svadobných fotografií, podľa predstáv svadobného páru.

d) v ľubovolne zvolený deň v štýle „OUR WEDDING Photo STORY“ – na fotografovanie sú kladené vyššie nároky na obe zúčastnené strany, a to nielen pre časové hľadisko (3 až 5 hodín priamo „na pľaci“), ale aj pre spoločnú a dôslednú prípravu, vymyslenie a zostavenie okrajového scenára, návrh rekvizít a doplnkov i samotnú náročnejšiu realizáciu a postprodukciu, pri spracovaní finálnych záberov. Tento balík odporúčam zvoliť v mimo svadobný deň, hlavne pre časovú a technickú náročnosť.  Niečo pre inšpiráciu nájdete v tomto albume.

e) podľa idey svadobného páru a nimi predloženého scenáranávrh scenára fotografovania, jeho celkovej dĺžky i výber lokácií (nielen v rámci Slovenska, ale kľudne aj v zahraničí) môže byť plne v kompetencii samotných aktérov fotenia.

Rada uvítam i takúto príležitosť a možnosť fotiť vysoko  kreatívnych, možno i bláznivých, emočne naladených jedincov tvoriacich budúci manželský pár, ktorí sú obdarený zmyslom pre detail s riadnou dávkou fantázie, či umeleckým podtónom, ale hlavne chuťou vlastniť nevšedné umelecky prepracované svadobné fotografie v duchu vlastných predstáv.

K balíku služieb je možné priobjednať:

– svadobnú fotoknihu v ľubovolnom počte, formátu A4 alebo A5.

– civilné portrétne fotografovanie snúbencov – „Rande fotky“, v ľubovolne dohodnutom predstihu ešte pred konaním svadby.

 

B. ROZŠÍRENÝ balíkumelecké zábery svadobného páru (výber bod A) + svadobný obrad 100€

FOTO služby v tomto balíku obsahujú položku ZÁKLADNÝ balík + svadobný obrad +  gratulácie od svadobčanov + skupinové fotografie  svadobného páru s prítomnými hosťami.

Fotografovanie počas obradu a gratulácií prebieha formou reportážneho fotenia, teda fotograf v žiadnom prípade nezasahuje do deja obradu, ale  pritom zachytí všetky dôležité momenty obradu.

Fotografovanie hostí s novomanželmi po gratuláciách – celosvadobná/hromadná fotografia prítomných a svadobného páru, skupinkové fotenie mladomanželov s rodičmi, súrodencami, svedkami, starými rodičmi, pozvanými rodinami, priateľmi a kamarátmi,…  – je v réžii fotografa.

Objednávateľ dostáva z tejto časti všetky nafotené zábery v digitálnej podobe, spracované štandardným spôsobom.

Sumárna prítomnosť fotografa na svadbe: do cca do 2 hodín, aj s prestojmi a presunmi.

K balíku služieb je možné priobjednať:

– svadobnú fotoknihu v ľubovolnom počte, formátu A4 alebo A5.

– civilné portrétne fotografovanie snúbencov – „Rande fotky“, v ľubovolne dohodnutom predstihu ešte pred konaním svadby, za zvýhodnenú cenu.

 

 

C. KOMPLETNÝ balík umelecké zábery (bod A) + svadobný obrad + dohodnutý počet hodín počas hostiny

FOTO služby z položky ROZŠÍRENÝ balík + fotografovanie najdôležitejších častí svadobnej hostiny v rozsahu hodín podľa vášho želania. Každá hodina na svadobnej hostine 50€.

Klient – objednávateľ, dostáva zo svadobnej hostiny všetok nafotený materiál upravený štandardným postupom. Fotenie počas svadobnej hostiny prebieha reportážnym spôsobom, tak aby fotografova prítomnosť ničím nenarúšala slávnosť a ani prítomných hostí.

K balíku služieb je možné priobjednať:

– svadobnú fotoknihu v ľubovolnom počte, formátu A4 alebo A5.

– civilné portrétne fotografovanie snúbencov – „Rande fotky“, v ľubovolne dohodnutom predstihu ešte pred konaním svadby, za zvýhodnenú cenu.

 

 

 

D. MIX  balíkumelecké zábery + svadobný obrad + kompletná reportáž z celého dňa

Cena tohto produktu je závislá od výberu vstupných položiek – vybraného balíka služieb a k nemu priobjednaných súčastí svadby, ako aj od klientových špecifických predstáv a požiadaviek.

Pre Balík MIX si klient k FOTO službám z položiek A, B alebo C môže priobjednať  fotografovanie podľa vlastného výberu z nasledovnej ponuky:

1) rozlúčka so slobodou,

2)úprava nevesty /ženícha v kaderníckom salóne a u vizážistu,
3) svadobné prípravy – obliekanie nevesty / ženícha,
4) odobierka od rodičov,

5) fotografovanie svadobnej hostiny (napr: 1 – 2hodiny na svad. hostine),
6) fotografovanie svadobnej hostinysúvisle viac hodín (obšírnejšie zachytí svadobnú zábavu a cenné momentky z hostiny, pripravený program pre hostí, prekvapenia pre hostí, príchod kamarátov, gratulácie, odovzdávanie darov, krájanie torty presunuté na večer, polnočné začepčenie nevesty, svadobný pár po prezlečení, popolnočný spoločný tanec a pod.).

K balíku služieb je možné priobjednať:

– svadobnú fotoknihu v ľubovolnom počte, formátu A4 alebo A5.

– civilné portrétne fotografovanie snúbencov – „Rande fotky“, v ľubovolne dohodnutom predstihu ešte pred konaním svadby, za zvýhodnenú cenu.

 

Výsledná záväzná kalkulácia

Výslednú záväznú cenu za fotografovanie svadby dohodneme s každým záujemcom na spoločnom stretnutí, po predložení jeho konkrétnych požiadaviek, ktoré bývajú vždy veľmi individuálne.

.

        STRETNUTIE SO ZÁUJEMCAMI O FOTOSLUŽBY

predsvadobne snubenecke fotenie

Vybraným dátumom stretnutia i presnou hodinou stretnutia sa snažím prispôsobiť možnostiam a pracovným povinnostiam záujemcov.

Stretnutie realizujem zvyčajne v pracovných dňoch, v podvečerných hodinách, podľa časových možností záujemcov.

Dĺžka stretnutia býva cca 1hodina. Každý záujemca má tak príležitosť prezrieť si ukážky z mojej fotografickej tvorby – fotoalbumy z realizovaných svadieb a  tiež „Svadobné fotoknihy“. Už počas stretnutia sa môžete rozhodnúť pre konečný výber „Balíka služieb“.

Záujemcom odporúčam naplánovať  ho 1/2 roka až 1 rok pred termínom plánovanej svadby, aby sa vyhli časovému stresu, alebo sklamaniu, že nimi vytipovaný fotograf, je už zálohovaný pre inú svadbu. A tiež z dôvodu dostatočnej časovej prípravy takej dôležitej rodinnej a spoločenskej udalosti, ku ktorej nepochybne patrí i samotná svadba.

Na stretnutí mi môžete predložiť vaše predstavy, nápady a návrhy, ale aj odo mňa získate mňa dôležité informácie ku priebehu svadobného dňa a rozhodnete sa ako ďalej.


Presný dátum a čas STRETNUTIA je dobré dohodnúť vopred (minimálne 3 DNI AŽ 1 TÝŽDEŇ), aby nevznikla kolízia s inými zákazníkmi. To isté platí aj pre klientov, ktorí si prichádzajú pre svoju hotovú zákazku.

RADY, TIPY A INFORMÁCIE KU KONKRÉTNYM  MIESTAM, pre fotenie v exteriéri / interiéri, ako aj na osvedčených svadobných dodávateľov a ich svadobné služby dávam len vážnym a serióznym záujemcom.

Pokiaľ Vám časové alebo pracovné prekážky, či dlhodobý pobyt v zahraničí, nedovolí stretnúť sa osobne, v čo najkratšom čase po telefonickom alebo mailovom kontakte, je možné rezervovať si termín len zaplatením zálohy, na číslo účtu, ktoré zašlem mailom. Tým sa, Váš termín svadby, stane pre mňa záväzný a stretnutie prispôsobíme Vašim možnostiam, v neskoršom období.

————————————————————————————————————————————————–

NA ČO NEZABUDNÚŤ PRED STRETNUTÍM

S FOTOGRAFOM?

ALEBO

15 RÁD PRE ZÍSKANIE KVALITNÉHO DODÁVATEĽA

Ako nájsť úžasného, správneho, skvelého,  kvalitného, profesionálneho fotografa a odborníka? Ako sa vyhnúť zradným úskaliam neserióznosti? Prospešné rady, ako sa orientovať v dnešnom svete, v spleti internetu, ponúk a odporúčaní na fotografov a ich prácu, nájdete  v tomto článku.

Viac rád k celej svadbe a svadobným prípravám, nielen k fotografovaniu,  nájdete v kapitole Rady a Tipy alebo vo Svadobnom bedekri.

—————————————————————————————————————————————————–

                 RIEŠENIE PRI OBSADENOM TERMÍNE

Jedinečnú možnosť fotiť sa vo svadobných šatoch, a užiť si o deň viac ako princezná, máte v prípade, ak zvolíte exteriérové/interiérové fotenie samotného svadobného páru, v iný ako svadobný deň.

svadobne fotenie v exterieri

Ani jedna strana (fotograf – zákazník) nie je postavená do pozície, že je  pod časovým stresom, sklzom práce kaderníčky alebo vizážistky, náhlymi problémami s poslednými prípravami na mieste konania hostiny…, prísne limitovaná dňom, dennou hodinou, svadobčanmi, či miestom alebo presunom na fotenie. To sa odzrkadlí aj na samotných fotkách – na atmosfére pri fotení, pri zachytení Vašich pocitov, či celkovej nálade.

 

————————————————————————————————————————————————–

Ste pozvaní na svadbu ako hosť  a neviete akým zaujímavým darom prekvapiť mladomanželov?

Darujte im fotenie s nami! 

Viac info

 

—————————————————————————————————————————————————-

Ak Vás moja práca zaujala, a máte chuť zažiť skvelý deň s profesionálnym fotografom, napíšte na mail blanka@golejova.sk

Pre kopírovanie, prenos, šírenie, alebo publikovanie akejkoľvek časti textu, nielen priložených fotografií, z mojej webovej stránky sa vzťahujú všetky ustanovenia platného autorského zákona, a je to možné len po písomnom súhlase autora textu.